Kırşehir’in il yöneticileri ve siyasileri seyrediyor, hastane yöneticileri çözüm bulamıyor!..

 

EMARDA BÜYÜK YOĞUNLUK!

 

YAŞARSAN 45 GÜN SONRA EMAR ÇEKTİREBİLİRSİN!..

 

          Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne son aylarda yaşanan sorunlar hastaları adeta perişan ediyor. Pek çok hasta tedavi olabilmek için çevre illere gitmek zorunda kalıyor.

          Hastaneye muayene olmak için giden pek çok hastaya doktorların emar istemeleri yoğunluğa neden olduğu için çekim için hastalara 1 ile 1,5 ay sonraya randevu veriliyor. Bu kadar uzun bir süreye randevu verilen pek çok acil hastalar bu duruma tepki göstererek, hastane yönetimini göreve davet ediyorlar.

          Emardan 1 ile 1,5 sonraya randevu alan hastalar gazetemize gelerek bu duruma tepki gösterdiler. Geçmiş yıllarda birkaç gün içinde emar çektirirken, son aylarda 1 ile 1,5 ay sonraya gün verildiğini belirten hastalar, tepkilerini dile getirirken şu ifadeleri kullandılar:

          “Maalesef son 1 yıldır Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bazı branşlarda muayene olup, tedavi olmak mümkün olmuyor. Ya doktor yok, ya da randevu verilmiyor. Bu nedenle hastalar poliklinikler önünde uzun kuyruklar oluşturuyor ve zaman zaman da doktor ve hastalar arasında istenmeyen tartışmalar yaşanıyor. Şu an en önemli sorun bizlere emar için bir ay, hatta 1,5 ay sonraya gün veriliyor. Hatta içlerinde beyin kanaması geçiren hastalarda bulunmasına rağmen, hiçbir çözüm üretilmiyor. Bu konuyu hastane yönetimine dile getirmemize rağmen ne yazık ki hiçbir çözüm üretmiyorlar, hatta hiç ilgilenmiyorlar. Biz ne yapalım çevre illere, ya da özel hastaneleri mi gidelim? Böyle şey olur mu? Eskide emar taleplerimiz günlük çekilirken, şimdi ne oldu da bu kadar geç süreye gün veriliyor? Acaba hastane yetkilileri bu konuyu neden çözmek için bir çaba harcamıyor? İlimiz yöneticilerini, hatta AK Parti’nin milletvekilini ve il başkanını bu konuda göreve davet ediyoruz.”

          Bu arada Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde diğer tetkikler için de günler sonraya randevu verilirken, özellikle cildiye bölümünde de neredeyse muayene olmak mümkün olmuyor.

Cildiye polikliniğinde zaman zaman nahoş olayların yaşandığını belirten hastalar, doktorların hasta yoğunluğundan, hastaların da muayene olmamaktan ve randevu alamamaktan şikâyet ettiği, hastane yönetiminin bu poliklinikte yaşananlara da seyirci kaldığı bildiriliyor. (HABER: BEYHAN BALLI)