Yabanlıspor Kulüp Başkanı Adnan Şimşek:

“Elimizden gelenin

Kırşehirspor’da Genel Kurul heyecanı!.. Kırşehirspor’da Genel Kurul heyecanı!..

en iyisini yapacağız”

BU SEZON TFF Bölgesel Amatör Ligi’nde ilimizi temsil eden, sahipsizlik, ilgisizlik ve maddi imkânsızlıktan dolayı Gençlikspor ligden düşerken, Kırşehir Amatör Küme şampiyonu Yabanlıspor, Play-OUT (Baraj Maçı) oynamadan yeni sezonda ilimizi BAL’da temsil edecek.

Kendilerinin gerçekten zor ve sıkıntılı bir süreç beklediğini söyleyen Yabanlıspor Kulüp Başkanı Adnan Şimşek, gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Yabanlıspor takımı olarak bu sezon Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde şampiyon olarak Gençlikspor’un da bir alt lige düşmesinin ardından yeni sezonda Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele etme hakkı elde ettik. Bizleri gerçekten zor ve sıkıntılı bir süreç bekliyor olacak. Sonuçta bu işler maddiyatla dönüyor. Gençlikspor’un bu durumda olması ve bu kadar imkânlar sahibi olmasından dolayı düşmesi bizleri son derece üzdü. Gençlikspor kurum takımı olduğu için Kırşehir’de bu işi tek yapan takım olur diyorduk fakat yanılmışız. Onlarda sahipsiz ve kaderine terk edildiği için ligin sonunu getiremeden kümeye düşen ilk takım oldular. Yeni sezonda TFF’nin büyük bir önem verdiği lig olan Bölgesel Amatör Ligi’nde 3’üncü kez ilimizi temsil etme hakkı elde edeceğiz. İşimiz gerçekten çok zor. Bu liglerde oynayan takımların bütçeleri bizlerden kat kat daha fazla. Onların verdiği 2,3 futbolcunun parasına bizler neredeyse 1 sezonda harcıyoruz. O yüzden onlarla başa çıkmak imkânsız. Ama bizler Yabanlıspor’un bayrağını aldığımız günden bu yana hiçbir zaman yere düşürmedik ve takımımızı en iyi şekilde temsil ettik, bundan sonrada etmeye devam edeceğiz. Yeni sezonda bizleri neler bekliyor nasıl bir yol izleyeceğimiz hakkında yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımız ve futbolcularla birlikte istişareler yapıp değerlendireceğiz. Herkes şunu iyi bilsin şartlar ne olursa olsun bizler Yabanlıspor olarak Bölgesel Amatör Ligi’nde yer alacağız. Kırşehir Amatör Kümede yer alan takımlardan seçmeler yapıp Kırşehir’e yakışır, mücadeleyi bırakmayan bir takım oluşturmak istiyoruz. Tabiki böylesine önemli bir organizasyonda ilimizi temsil ederken Kırşehirli siyasetçiler, iş adamlarında da yardımlarını esirgememelerini bekliyoruz. İnşallah bizler açısında iyi bir oluşum olur ve Yabanlıspor olarak BAL’da söz sahibi olan takımlardan oluruz.”

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)