TÜRKİYE Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1’inci Ligi A grubuna mücadele eden ve topladığı 26 puanla lider olarak tamamlayan Elazığ SYSK takımının Kırşehir’deki kampı önceki gün başladı.

BURAK YILMAZ'DAN MİLLİ TAKIM OYUNCULARINA DESTEK ÇAĞRISI BURAK YILMAZ'DAN MİLLİ TAKIM OYUNCULARINA DESTEK ÇAĞRISI

Elazığ temsilcisi Zonguldak gruplarına 3 puanla başlarken, kamp çalışmalarını Kırşehir’de sürdürecek. Antrenör İsmail Bayraktar yönetiminde Ahi Evran Üniversitesi BESYO salonunda taktik ağırlıklı bir çalışma yapan Demir Kızlar, 5 gün boyunca çalışmalarına Kırşehir’de devam edecek.

Konuyla ilgili Gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulunan Elazığ SYSK takımın antrenörü İsmail Bayraktar, “Sezon başından buyana çok çalışmamızın meyvesini almaya başladık. Çok zor ve bir o kadar da yorucu bir sezonu lider bitirmenin gururunu yaşıyoruz. Önümüzde oynanmamış bir 4 karşılaşmamız olacak. Zonguldak gruplarına Kırşehir’de hazırlanmak istedik. Kırşehir daha önce gelip burada grup maçları yaptığımız bir şehir. O yüzden hem iklim hemde çalışma koşullarının iyi olmasından dolayı burada kamp yapmak istedik. Şuan her şey yolunda gidiyor. Bu 5 günlük zamanı iyi çalışarak değerlendirerek Zonguldak gruplarında iyi skorlar alarak Süper Lige çıkmayı hedefliyoruz. Bize destek veren herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Elazığ SYSK takımı, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Zonguldak’ta oynanacak olan 1’inci Lig Play-Off maçlarında Göktürkspor, Aksaray Belediyespor, Polatlı Belediyespor ve Bursa Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. (HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü