Yumurtalı Ramazan pidesi de zamlandı

Yumurtalı Ramazan pidesi de zamlandı

Yumurtalı Ramazan pidesi de zamlandı

Kırşehir’de 400 gram yumurtalı-susamlı

pide 7 lira, bir bardak çay 2,5 lira oldu

  Kırşehir’de fırıncıların bir süredir ekmeğe istedikleri zam Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından uygun görülmezken, Ramazan pidesi fiyatlarının güncellendiği öğrenildi.

Son zamanlardan fırın işletmelerinde kullanılan yumurta, un gibi malzemelerin artan maliyetleri dolayısıyla Ramazan pidesi fiyatlarına da güncelleme yapıldı. Bu yıl fırınlarda 200 gram boz pide 2,5 Lira, 400 gram boz pide 5 lira, 400 gram ramazan pidesi (yumurtalı+susamlı) 7 Lira, 200 gram pide hamuru 2,50 liradan satılacak. Pişirme ücreti ise 1 lira olarak belirlendi. Somun ekmeğin fiyatı ise 2,25 TL olarak devam edecek.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, artan maliyetlerin fırıncıları zor durumda bıraktığını belirterek, “Fırıncı esnafımız son zamlardan sonra kâr etmeyi değil, günü kurtarmayı göze alarak dükkânlarını açmaya başladı. Un fiyatlarındaki yükseliş en başta fırıncılarımızı vurdu. Buna rağmen esnafımız elinden geldiğince ekmek fiyatlarına zam yapmaktan kaçındı. Ramazan ayının gelmesi ve yumurta ve un fiyatlarının giderek artması dolayısıyla ramazan pidesi fiyatlarını güncelleme ihtiyacı doğdu. Somun ekmek fiyatında herhangi bir değişiklik olmadı.” dedi.

Fırsatçılara imkân tanınmamasını isteyen Birlik Başkanı Öztürk, “Fırsatçılık yapan işletmeleri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığına veya Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne şikâyette bulununuz. Bizler de gerekli her türlü kontrolle fırsatçılığa müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

KAHVEHANE VE ÇAY OCAKLARI FİYAT TARİFESİ

Kahvehane ve çay ocaklarında da fiyat tarifeleri değişti. Esnaftan gelen talepler sonrası alınan karara göre; çay, oralet çeşitleri 2,50 lira (esnafa 2,00 lira), kahve, kakao, salep 5 lira, ayran, sade soda 4 lira, meyveli soda, kola, gazoz çeşitleri 5 lira, su 2,5 liradan satılacak. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER