ŞİMDİ GÖZLER FİYATLARDA!

ŞİMDİ GÖZLER FİYATLARDA!

Döviz kurunu gerekçe göstererek fiyatlarda artışa giden firmalar dövizdeki yüzde 50’ye varan düşünün ardından indirime gitmeleri bekleniyor!

ŞİMDİ GÖZLER FİYATLARDA!

Döviz kurları ve altın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından ekonomiye ilişkin yaptığı açıklamalar sonrası başlayan sert düşüş yüzde 50’leri buldu. Şimdi Kırşehir’de vatandaşlar döviz kurlarındaki artışla birlikte fiyatları yükselen ürünlerdeki fiyatların geri çekilerek düşürülmesi.  

Ekonomideki son gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tasarruflarını değerlendirirken kurdaki yükselişten kaynaklanan kaygılarını gidermek isteyen vatandaşlara yeni bir finansal alternatif sunacaklarını belirterek, "Bundan sonra hiçbir vatandaşımızın 'kur daha yüksek olacak' diye mevduatını Türk lirasından dövize geçirmesine ihtiyaç kalmayacak." dedi.

HÜKÜMET YENİ FİNANSAL ALTERNATİFLERİ VE EKONOMİK TEDBİRLERİ DEVREYE ALIYOR

Şirketler tarafından yapılacak temettü ödemeleri üzerindeki stopajı yüzde 10'a indireceklerini aktaran Erdoğan, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması için piyasa paydaşlarıyla yeni araçlar geliştirileceğini bildirdi.

Erdoğan ayrıca, Türkiye'nin serbest piyasa ekonomisinden ve kambiyo rejiminden en küçük geri adım atmaya bir niyeti olmadığını da vurguladı.

Açıklamalar öncesinde 18,3674 ile zirvesinden işlem gören dolar/TL, konuşma sonrası başlayan hızla düşüşünü sürdürdü ve gazetemizin baskıya girdiği saatlerde yaklaşık yüzde 50 değer kaybederek 12 liraya kadar geriledi.

Döviz ve altında yaşanan büyük düşüşün ardından gözler ürünlerde düşüş yapılmasına çevrildi.

Döviz kurlarındaki artışla birlikte fiyatları yüzde 100’den fazla artan iğneden ipliğe tüm ürünlerin fiyatlarının aşağıya çekilmesini beklediklerini belirten Kırşehir halkı bu konuda hükümetin gerekli denetimleri yaparak fahiş fiyatların düşürülmesini sağlamalarını istediler.

Kırşehirliler, döviz kurunun düşmesinden memnun olduklarını belirterek, “Artan fiyatlar karşısında adeta fakirleşmiş, alım gücümüz iyiden iyiye düşmüştü. Ne oldu, nasıl oldu bilmiyoruz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uygulamaya koyduğu tedbirlerle birlikte döviz ve altında yüzde 50 oranında düşüş oldu. Daha önce döviz kurundaki artışları bahane ederek iğneden ipliğe her şeyin fiyatı artmıştı. Şimdi madem dövizde büyük düşüş yaşandı, o zaman fiyatlarda da buna göre düşüş olmalı. Hükümetimiz bu konuda gerekli denetimleri yaparak fiyatlarda indirime gidilmesini sağlamalı” diye görüş bildirdiler. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER