Petlas Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu sıralamasında 73’ncü oldu

Petlas Türkiye’nin en  büyük 500 sanayi kuruluşu  sıralamasında 73’ncü oldu

TSO Başkanı Mustafa Yılmaz, Petlas’ı kutladı

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider kuruluşu ve Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyesi Petlas, İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 73. olarak, ülkemizin en büyük 100 sanayicisi sıralamasın da 9 basamak yükselerek başarısına devam etti.

Şehrimiz Gölhisar Mahallesi’nde bulunan ve 5 bine yakın kişiye iş ve aş veren Petlas’ın başarısı, sektöründe öncüsü olduğu AR-GE yatırımlarının yanı sıra, kapasite ve marka alanlarında süregiden yatırımlarla ve artan ihracat gücüyle geldi. ISO 500 listesinde, 2021 yılının ilk yarı yılında 82. sırada yer alan Petlas, 2021 yılın sonunda dokuz basamak yükseliş gösterdi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Petlas’ın başarılarından ve Türkiye ve Kırşehir ekonomisine sunduğu katkılardan gurur duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

“Kırşehir’in en büyük istihdam sağlayıcısı ve kent ekonomisin lokomotifi konumunda olan Petlas, ilimizde istihdama sağladığı katkıyla şehrimiz ekonomisine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Ülkemiz sanayisi her alanda büyük sıkıntı yaşarken, ilimizin gözbebeği Petlasımıza sahip çıkıp, her zaman yanında olmak bizlerin görevidir. Kırşehir’de binlerce insanımıza iş ve aş veren Petlas’ın her geçen büyüyerek ülkemizdeki büyük şirketler arasında yer alması Kırşehir ve bizler için büyük bir gurur vesilesidir. Ülkemizde, hatta dünyada yaşanan koronavirüsle birlikte yaşanan ekonomik durgunluğa rağmen yatırım yapan, istihdamı arttıran, üretim ve satışını arttırarak ülkemizdeki en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında 73. sıraya gelmesinden büyük gurur duyduk, mutlu olduk. Petlas Yönetimini ve çalışanlarını kutluyorum. Bir kez daha ifade etmek isterim ki, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak üretime katkı sağlayan Petlas başta olmak üzere her üyemizin yanındayız” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2022, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER