MÜSİAD’dan indirim çağrısı

MÜSİAD’dan indirim çağrısı

Kırşehir Şubesi Başkanı Ömer Ali Öz, “Haydi Türkiye şimdi indirim zamanı” sloganıyla kampanya başlattıklarını açıkladı…

MÜSİAD’dan indirim çağrısı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Başkanı Ömer Ali Öz, iş dünyasına indirim çağrısı yaparken, MÜSİAD üyesi kuruluşlar başlatılan kampanyaya indirimleriyle destek vermeye başladı.

“DESTEK VERELİM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı tedbirlerin piyasalara olumlu yansıması ve kısa süre içerisinde Türk lirasında ciddi değer artışının kaydedilmesinin ardından, MÜSİAD iş dünyasına indirim çağrısı yaptı.

MÜSİAD, söz konusu değer kazanımı nedeniyle, “Haydi Türkiye Şimdi İndirim Zamanı” kampanyasını başlattı. Kampanyaya destek veren MÜSİAD üyesi kuruluşlar da indirim yapmaya başladı.

“TÜM FİRMALAR”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali Öz “Çağrımızın hızlı bir şekilde karşılık bulmasından dolayı gururluyuz. Üyelerimiz kampanyamıza indirim yaparak destek vermeye başladı. Başlattığımız bu kampanya, inanıyorum ki çığ gibi büyüyecek sadece MÜSİAD üyesi kurum ve kuruluşlar değil ülkemizde ve şehrimizde faaliyet gösteren tüm firmalar katılacaktır” ifadelerini kullandı. 

Son ekonomik gelişmeler doğrultusunda iş dünyasını halkın alım gücü lehine ürün fiyatlarında indirime davet ettiklerini vurgulayan Öz, şunları kaydetti:

“DİMDİK AYAKTADIR”

“Vakit beraber olma, daha güçlü yarınları birlikte inşa etme vaktidir. Ne mutludur ki çağrımız hızlı bir karşılık buldu. MÜSİAD üyesi kuruluşlarımız kampanyamıza indirim yaparak destek vermeye başladı. Milletimizin refahı için çalışmalarıma hız kesmeden devam edeceğiz. Bundan sonra da bu yönde, üreten ve güçlü Türkiye için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye ekonomisi, gerek iç gerekse dış kaynaklı bütün algı manipülasyonlarına karşı geçmişte olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Son 20 yılda serbest piyasa koşullarından ödün vermeden yıllık ortalama 5,3 büyümeyi başaran ekonomimizin, bu süreci de atlatacağına inanıyoruz.”

MÜSİAD’ın çağrısı üzerine Kırşehir’deki üyelerden Musa Çelik PVC işletmesinde yüzde 15 ve  Bellona Kırşehir Şubesi  sahibi Sadettin Özköroğlu da yüzde 18 indirim yaparak fiyatlarını 1 Aralık fiyatlarına çekti ve kampanyaya destek verdi.

İndirimlere önümüzdeki günlerde diğer üyelerin de katılması bekleniyor. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER