MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali Öz GİK toplantısına katıldı

MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer  Ali Öz GİK toplantısına katıldı

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği Bursa Şubesi’nin ev sahipliğinde 104. Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı yapıldı.

“Otomotiv Teknolojileri ve Yan Sanayiinde Yeşil Dönüşüm” konulu 104. Genel idare kurulu toplantısına MÜSİAD Kırşehir Başkanı Ömer Ali Öz katıldı. Başkan Öz, 104. Genel İdare Kurulu Toplantısında görüşülen güncel ekonomik gelişmelerin yanında Otomotiv Sektöründeki gelişmelerle ve Yeşil Dönüşüm ile ilgili fikirlerini paylaşarak sektörün geleceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Öz, “Dünya ticareti, yeni bir döneme hızlı bir giriş yapıyor. İçlerinde ülkemizin de bulunduğu gelişmiş ülkeler, enerjide petrol ve türevi ürünlerin kullanımını kademeli olarak sona erdirmek ve karbon salımını sıfır düzeyine indirmek için sanayide devrimsel bir “yeşil dönüşüm” başlattılar “Salınan zararlı gazların, aşırı betonlaşmanın, tarım alanlarının daralmasının, temiz su kaynaklarının azalmasının ve daha birçok çevresel problem, tüm dünyada olduğu gibi bizim de gündemimizdedir. Ayrıca Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nu (TOGG) Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş da katıldığı oturum, TOGG'un planlar doğrultusunda ilerlediğini, üretimin ise 2023'ün ilk çeyreğinde başlayacağını söyledi. Toplantılarımızda Ülke olarak elektrikli otomotiv üretiminin ne kadar önemli ve bir o kadarda stratejik hamle olduğunu anladık. Ülkemizin Yeni dünya düzeninde güçlü bir şekilde yerini alma kararlılığını hissettik” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER