Kırşehir Belediyesi’nin “Sosyal  Market Projesi” hayata geçti

Başkan Ekicioğlu: “Göreve geldiğimizde, söz verdiğimiz projelerimizden biri olan Sosyal Market Projesi'ni hayata getirmenin kıvancını yaşıyor ve her şey Kırşehirli hemşehrilerimiz için diyoruz”

Kırşehir Belediyesi’nin “Sosyal  Market Projesi” hayata geçti

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi Hayır Evi Sosyal Market Projesi’nin hayata geçtiğini müjdeleyerek bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
Başkan Ekicioğlu “Eski Belediye Fırını olarak bilinen taşınmaz üzerindeki sosyal tesisimizin altındaki mevcut Fırın yerine açılan Sosyal Marketimizde Sosyal Kart sahibi hemşehrilerimiz ihtiyaçları olan ürünleri alabilecekler. Belediyemiz sosyal yardımları bu uygulama öncesinde de yapıyordu ancak, ortamın daha uygun ve düzenli olması için bir program çerçevesinde uygulamayı hayata geçirmiş bulunuyoruz. Belediye Meclisimizin de almış olduğu kararla artık Kart sahibi hemşehrilerimiz herhangi bir sıkıntı yaşamadan kendilerine verilen ve aylık ortalama 4 kişilik bir aile baz alınarak hazırlan 300 TL’lik bir yüklemeyle alış verişlerini yapabilecekler. Daha önce vatandaşlarımız tarım Kredi Kooperatifi aracılığıyla hazırlanan yardım kolilerini alıyordu ve bu kolilerde ihtiyaç duymadıkları tüketim maddeleri de bulunabiliyordu. Şimdi bizim getirdiğimiz yeni kart sistemi ve TL yüklemesiyle hemşehrilerimiz Sosyal Marketimizden sadece ihtiyaçları olan şeyleri alabilecekler. Göreve geldiğimizde, söz verdiğimiz projelerimizden biri olan Sosyal Market Projesi'ni hayata getirmenin kıvancını yaşıyor ve her şey Kırşehirli hemşehrilerimiz için diyerek saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER