Kırşehir Belediyesi Tarımsal  Kalkınma Zirvesi’ne katıldı

Başkan Ekicioğlu: “İlimizin tarımsal ürünlerinin tanıtılmasında gösterdikleri yoğun emekten dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat’ın eşliğinde Kırşehir Köy Kent Kooperatifi ile S.S. Kırşehir Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nin tüm emekçilerini kutluyorum”

Kırşehir Belediyesi Tarımsal  Kalkınma Zirvesi’ne katıldı

CHP’nin “Tarımsal Kalkınma Zirvesi” parti yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları ve 300 kooperatifin katılımıyla 30 Eylül 2021 Perşembe günü başladı ve üç gün sürdü.
3 gün süren zirvenin ilk gününe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP’li milletvekilleri, CHP’li 160 belediye ve 300 kooperatif katıldı. Zirvenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu “Bu zirvede paylaşılacak her fikir, Türkiye’nin geleceğine ekilen, sağlıklı tohumlardır. Tarımsal kalkınmayı göz ardı eden bir Türkiye güçlü bir ülke olamaz” dedi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 30 Eylül 2021 Perşembe günü başlayan ve Kırşehir Belediyesi’nin de katıldığı CHP’li Belediyeler Tarımsal kalkınma Zirvesi’ne yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat’ın eşliğinde Kırşehir Köy Kent Kooperatifi ile S.S. Kırşehir Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nin Kırşehir Belediyesi Standında İstanbullular ile buluştuğunu dile getiren Başkanı Ekicioğlu, şunları ifade etti:
“Ne acıdır ki İktidarın bir tarım politikası yok. Bir politikanın olması için bir planlama olması lazım. Politikası olmayan siyasal iktidarın tarımı bu halde olması yadırganamaz. Yaşanan tüm bu olumsuzlukların acısını ise her yerde çiftçiler çekiyor. Ülkenin hızla üretimde düşürüldüğü ve işsizliğin de ona bağlı olarak arttığı bir ortamda biz Kırşehir Belediyesi olarak tarımsal Ürünlere ve Kooperatifçiliğin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Nohut, mercimek, fasulye ve et işletmeciliğinde Kırşehir’in marka değerinin yaratılması ve yaşatılması noktasında çalışmalarımız bulunuyor. Kırşehir’de bulunan 300 bin büyükbaş ve 200 bin küçükbaş hayvanın ve hayvancılığı geliştirilmesi için ekiplerimiz de saha çalışması yapıyor. İstanbul’da CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne katılan Kırşehir Belediyesi Standımızı ziyaret eden CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum. Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nin ilk günü Kırşehir Belediyesi standına gelerek ürünlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi alan CHP Genel Başkan Yardımcılarımız Seyit Torun ve Orhan Sarıbal'a; CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'na ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlimizin tarımsal ürünlerinin tanıtılmasında gösterdikleri yoğu emekten dolayı Belediye Başkan Yardımcımız Tuncay Polat’ın eşliğinde Kırşehir Köy Kent Kooperatifi ile S.S. Kırşehir Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nin tüm emekçilerini kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Akın
Murat Akın - 2 ay Önce

Teşekkürler CHP ve Selahattin Ekicioglu Kırşehir li esnaf i bitirmek için 2 yıldır uğraşan bir belediye başkanı, hiç bir ilde kendi esnafını bitirmek için uğraşan başkan yok

Burak Yılmaz
Burak Yılmaz - 2 ay Önce

Başkan Selahattin Ekicioglu bir taraftan tarımsal kalkınma projesi yapıyor, diğer taraftan yabancı esnafı Kırşehir e davet edip Kırşehir esnafını bastırmaya uğraşıyor, belediye borçlu diyor yapılan kaldırım ve yolları bozup tekrar yapıyor

SIRADAKİ HABER