“İstihdama yönelik öncü bir  projemizi hayata geçireceğiz”

“İstihdama yönelik öncü bir  projemizi hayata geçireceğiz”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, TV100’de projelerini anlattı:

“İstihdama yönelik öncü bir 
projemizi hayata geçireceğiz”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 2 Aralık 2021 Cuma günü TV100 televizyonu haber kuşağında ilimizin tanıtımını gerçekleştirerek Kırşehir Belediyesinin projelerini anlattı.
TV100 Muhabiri Eli Ersemiz’in, “Kırşehir sizin için ne ifade ediyor? Seçmene neler vaat ettiniz, 2 buçuk yılda neleri yaptınız? Yapacaklarınız? Biten ve devam eden projeleriniz? Ve turizm ve yatırımlar konusunda neler söylersiniz?” şeklindeki sorularına yanıt veren Başkan Ekicioğlu, Kırşehir’in daha yaşanılır bir kent olması noktasında yaptıkları çalışmaları anlattı.
Başkan Ekicioğlu, bugüne kadar biten projelerle birlikte Belediye olarak bundan sora hayata geçecek olan projeleri de anlattığı yayında ülkenin hızla üretimde düşürüldüğü ve işsizliğin de ona bağlı olarak arttığı bir ortamda biz Kırşehir Belediyesi olarak tarımsal Ürünlere ve Kooperatifçiliğin geliştirilmesine yönelik çalışmaları da anlattı.
Başkan Ekicioğlu geçtiğimiz ay Kırşehir Belediyesinin şirket aracılığıyla eski Türktur olarak bilinen Farbel Boya Fabrikasını ve alanını alarak istihdama yönelik öncü bir projeye daha imza attığımızı belirterek burada hayata geçecek olan Et Entegre Tesisi, nohut, mercimek, bakliyat paketleme, salça, et ve süt benzeri konulardaki ürünler kooperatifler aracılığıyla halkın tüketimine nasıl sunacaklarını açıkladı. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER