İŞKUR’dan Kırşehir  Belediyesi’ne yok, üç harfli  zincir marketlere var!

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, talep ettikleri 100 kişiyi park ve  bahçelerde çalıştırmak istediklerini, ancak olumsuz yanıt aldıklarını,  işsizlikle boğuşan hemşehrilerinin büyük mağduriyet yaşadığını açıkladı…

İŞKUR’dan Kırşehir  Belediyesi’ne yok, üç harfli  zincir marketlere var!

Geçen yıllarda Kırşehir Belediyesi’ne “İşbaşı Eğitimi Programı” çerçevesinde 500-600 kişi veren İŞKUR’un geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kırşehir Belediyesi’ne işçi vermemesine Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’ndan tepki geldi. 
Kanunlara ve mevzuata uygun bir şekilde İşbaşı Eğitim Programından yararlanmak için Kırşehir İŞKUR İl Müdürlüğü’ne yazılı talepte bulunduklarını, ancak 16.03.2021 tarihinde Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından İl Müdürü Metin Ülgen Kaya imzalı bir cevap yazısı gönderilerek, herhangi bir gerekçe gösterilmeden taleplerinin ret edildiğini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“Pandemi süreci ile birlikte halkımızın yoğun bir ekonomik krizle boğuştuğu, ülkemizde ve ilimizde işsizliğin had safhada olduğu bu dönemde, işsizliğe bir nebze de olsa çözüm bulmak ve istihdam yaratmak adına Belediye Şirketimiz olan Kırşehir Gıda Tem. Sos. Tesis Hiz. Elek. ve Mob. San. Ltd. Şti. adına İŞKUR tarafından açılan İşbaşı Eğitim Programı’nda 100 kişinin çalıştırılması talebiyle 09. 03. 2021 tarihinde resmi yazıyla başvuru yapılmıştır.
“Kanunlara ve mevzuata uygun bir şekilde göndermiş olduğumuz İşbaşı Eğitim Programı ile ilgili talep yazımıza 16.03.2021 tarihinde Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından İl Müdürü Metin Ülgen Kaya imzalı bir cevap yazısı gönderilmiş, herhangi bir gerekçe gösterilmeden talebimizin uygun görülmediğine dair ret cevabı tarafımıza bildirilmiştir.
“Kırşehir Belediyesi tarafından başvurulan 3 aylık İşbaşı Programı çerçevesinde Park ve Bahçe işlerinde çalıştırılmak üzere alınacak 100 kişinin İŞKUR’un tarafımıza göndermiş olduğu olumsuz cevap, işsizlikle boğuşan hemşehrilerimize büyük bir mağduriyet yaşatmıştır.
“Bizden önceki dönemde İŞKUR tarafından yaklaşık 500-600 kişinin Toplum Yararına Program dahilinde 6- 9 ay süreli olarak Belediye işlerinde çalıştırılmak üzere gönderilmesine rağmen bizim dönemimizde 1 kişinin dahi gönderilmemesi siyasi bir tutum sergilendiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır.
“Kamuoyunda üç harfli market zincirleri olarak bilinen BİM, A 101, ŞOK gibi özel hizmet veren firmaların faydalanmasına rağmen vatandaşımıza kamu hizmeti sunan Belediyemiz Şirketi’nin İşbaşı Eğitim Programı’ndan siyasi tavır ve tutum nedeniyle faydalandırılmamasını, siz kıymetli hemşehrilerimizin vicdanına bırakıyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi Kırşehir Milletvekili Sayın Mustafa Kendirli, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında Belediyemiz için “Attıkları adımdan haberimiz var’’ diye açıklamada bulunmuştu, herhalde bu olaydan da haberi vardır. Gösterilen bu tavrı kınadığımızı ve sonuna kadar konunun takipçisi olacağımızı bütün kamuoyuna saygıyla bildiririz.” (HABER: BEYHAN BALLI)

     

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir çelik
Bekir çelik - 1 ay Önce

Ben sayın baçeci başkanıda tanırım sayın ekicioğlunuda fakat ikisinede saygı duyarım fakat ekici oğluna yspılan büyük haksızlık işkurun siyaseti olmaz cumhurbaşkanı bakanın olmadığı gibi seçildikten sonra nasıl 83 temsilciyise devletin bütün kurumlarından sayın ekicioğluda yatarlanacak bunun başka bir izahı olmaz zorlamayın yardımcı olun işkurun babasının malımı sayın başkanın yaptığı çok yerinde bir karar 90 kişi alsa 4 kişilik aile 360 kişi ekmek demek işkur kimsenin malı değil sahibi 83 milyondur yetkili kurumlara sayın cumhurbaşkanım a sesleniyorum sayın ekici oğluna yardımcı olun kimse gökten zenbille gelmedi ekici oğlu tepeden gelmefi köyde doğdu emekleyerek geldi TC HEPİMİZİN SAYGI SEVGİLERİMLE

SIRADAKİ HABER