İŞKUR nakdi ücret desteği ödemelerine başladı

İŞKUR nakdi ücret desteği ödemelerine başladı


Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Temmuz ayına nakdi ücret desteği ödemelerinin bugünden tarihinden itibaren vatandaşların banka hesaplarına yatırılmaya başlayacağını bildirdi.
Nakti avans ödemelerinin bugün başladığını bildiren Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, şu açıklamayı yaptı:
“Temmuz ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemeleri 7 Ağustos tarihinden itibaren vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır. Sistemde IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlarımızın ödemeleri PTT üzerinden gerçekleştirecek.”
ÜCRETSİZ İZİN ÖDEMELERİ UZATILDI
Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının süresi 17 Eylül olarak belirlendi. 2.3 milyon çalışanın yararlandığı kısa çalışma ödeneğinin süresi de ağustos sonuna kadar uzatıldı.
Kısa çalışma uygulamasına bağlı olarak işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin de 1 ay uzatılacak. Bu iki uygulamadaki bir aylık uzatma süresi ise 17 Ağustos 2020 itibariyle başlayacak. Ücretsiz izne ayrılan çalışanlara ise net 1168 TL düzeyinde nakdi ücret desteği sağlanacak. Kararla, bu desteğin ödenmesine ilişkin süre de uzatılmış oldu. Son verilere göre, nisan-haziran dönemi içinde 1 milyon 705 bin 147 çalışan, ücretsiz izinde olduğu için nakdi ücret desteğinden yararlandı. Ücretsiz izin uygulaması, işten çıkarma yasağına bağlı olarak uzuyor. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER