Belediye’nin “Askıda Fatura” Dayanışma Kampanyası Ramazan’da da devam ediyor

Belediye’nin “Askıda Fatura” Dayanışma Kampanyası Ramazan’da da devam ediyor

Belediye’nin “Askıda Fatura” Dayanışma Kampanyası Ramazan’da da devam ediyor

Başkan Ekicioğlu: “Gelin, gerçek ihtiyaç sahiplerine hep birlikte elimizi uzatalım”

Kırşehir Belediyesi’nin ekonomik olarak zor günler geçiren ve su faturasını ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız için daha önceden başlatmış olduğu “Askıda Fatura” Dayanışma Kampanyası devam ediyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırsever vatandaşlarımız arasında köprü görevi niteliğindeki “Askıda Fatura Kampanyası” ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu şunları ifade etti:

“Kırşehir Belediyesi olarak Koronavirüs salgınından sonra başta sağlığımız açısından önem arz eden dezenfekte, temizlik, ücretsiz maske dağıtımı gibi çalışmalar olmak üzere, alınan tedbirler kapsamında iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafımıza, günlük işlerde çalışan emekçi kardeşlerimize ve ihtiyaç sahibi ailelerimize alışveriş çeki ve erzak kolisi dağıtımı gerçekleştirirken, ‘Askıda Fatura’ adıyla yeni bir kampanya daha başlatarak ihtiyaç sahibi ailelerimiz ile hayırsever vatandaşlarımız arasında köprü görevi görecek bir uygulamaya hayata geçirmiştik.

“Belediye olarak, Ramazan ayında meydanlarda iftar çadırı yerine ihtiyaç sahiplerine kendi yerlerinde Ramazan Paketi, Belediye Sosyal Kart ile katkı sunmaya devam ediyoruz. Dinimiz ve kültürümüz gereği bir elin verdiğini diğer elin görmemesi gerektiği herkesin malumudur. Ramazan ayında 3 bin aileyi baz alarak yaklaşık 12 bin kişiye dokunduk ve çalışmalarımız hâlâ devam ediyor. Biz, Sosyal Belediyeciliğin gereği neyse onu yapıyoruz. Bu kapsamda Askıda Fatura kampanyamız ile isteyen hayırsever hemşehrilerimiz su faturasını ödeyemeyen ihtiyaç sahibi ailelerimizin su faturasını ödeyebiliyorlar. Hayırsever hemşehrilerimizi ve kurumlarımızı ‘alan elin veren eli görmediği’ bu dayanışma kampanyamıza katılmaya davet ediyor, kampanyaya duyarlı olan tüm hemşehrilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Belediyemizin www.kirsehir.bel.tr adresinden Askıda Fatura sekmesine giriş yaparak kampanyaya katılabilirsiniz.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER