“Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz”

“Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz”

Başkan Ekicioğlu, 591 plakanın iptalini değerlendirdi:

“Bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz”

Kırşehir’de 591 adet plakanın iptali konusunda Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin ortak bir basın açıklaması yaptı.
“Bir bedel ödenecekse esnafımız değil, biz ödeyeceğiz” diyen Kırşehir Belediye Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada, “Bu konu hepimizin sorunu. Hep birlikte çözeceğiz hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz” dedi.
Başkan Ekicioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Sayıştay raporları ile ilgili yanlış giden sözleşmeler ve ihaleler ilgili bize bir uyarı geldi. Bu süreci bizim hukukçularımızda inceliyor. Bu konu sadece Kırşehir’in başında değil Türkiye’nin başında bir sorun. Bu sorun sadece Belediye’nin veya odanın değil, Mecliste siyasi partilerin çıkaracağı kanunla çözülecek bir şey. Bir bedel ödenecekse biz esnafımıza bedel ödetmeyeceğiz. Bedel ödenecekse biz ödeyeceğiz. Bu konuda esnafımız rahat olsun. Biz esnafımızın mağduriyetini gidereceğiz.
“Yıllar önce malını mülkünü satıp hat almış arkadaşlarımızın hiç birinin mağdur olmasından yana değilim. Sadece Kırşehir’de değil, 2016 yılından bu tarafa bölge illerimizde de bu sorun var. Bu sorunları hep birlikte aşacağız. Hiçbir esnafımızın mağdur olasından yana değiliz. Evini arabasını bu iş için koymuş insanları biz mağdur etmeyeceğiz. Ödenecekse bu bedeli yöneticiler ödeyecek. Esnafımız rahat olsun. Hukuki süreç ve yasal süreç ne ise bunu hep birlikte beraber aşacağız. Plaka iptali ile ilgili konu bizim değil Ankara’nın çözeceği bir konudur. Bu konu hepimizin sorunu, hep birlikte çözeceğiz hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz.”
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin de, “Şehrimizle ilgili Sayıştay’ın plakalarla iptali ilgili bir raporu vardı. 591 tane taksi minibüs ve servis aracı var. Kamuoyunda çeşitli dedikodular oluyor. Esnafımızın içi rahat olsun. Belediye Başkanımızla yaptığımız toplantıda her ne olursa olsun esnafımızın yanında olduğunu belirtti. Hiçbir şekilde bu plakaların iptaline gitmeyeceğini beyan etti. Sayıştay raporu içinde Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Diğer illerde de yaşanan bu sıkıntıda Belediye Başkanımız bizi çok rahatlatıyor. Her zaman esnafın yanında olduğunu beyan ediyor, esnafımız rahat olsun. Kamuoyunda gezen dedikoduya inanmasınlar. Belediye Başkanımıza tekrar şahsım ve esnafım adına teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER