Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 8 Ağustos 2023 tarihinde sona erecek olan tercih öncesi, öğrencilere çağrıda bulunarak “Öğrenci Dostu Kırşehir”i tercih etmelerini önerdi.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı ÜNİAR’ın, 81 ildeki 126 devlet ve 74 vakıf olmak üzere 200 üniversitede öğrenim gören 47 bin 761 öğrencinin birçok farklı alandaki memnuniyetlerini belirlediğini ve elde edilen sonuçlara göre Kırşehir’in, “Öğrenci Dostu Şehirler” arasında 23. sırada kendine yer bularak gençlerin tercih ettiği şehirlerarasında yer aldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

“Sevgili gençler, Üniversite adaylarımıza tercihlerini yapmadan önce gitmek istedikleri okulları ve şehirleri iyi araştırmalarını öneriyorum. Hepinizin bildiği ettiği gibi eğitimde marka kent olan Kırşehir’imiz coğrafi yapısından, ulaşım açısından ve barınma olanakları açısından büyük avantajlar taşıyan bir şehir. Tarih ve kültür şehri Kırşehir, sosyokültürel açıdan da öğrenci dostu bir şehir olarak sizleri beklemektedir. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak Üniversite hayatınız boyunca kültür, sanat, spor vb. alanlarında her zaman sizlerin yanında olacağız. Bu nedenle de sizleri tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizde karşılıyor alacağız.

“Ekonomi ve Ahlak Felsefesinin uç verdiği Ahi Evran-ı Veli ile; bundan yüzyıllar öncesinden gökbilimlerini araştırmalarıyla öne çıkan Cacabey ile; Türkçemize verdiği önemi yine yüzyıllar öncesinden dillendiren Âşık Paşa ile ve Bozlak denince ülkede ve dünyada adından söz ettiren Büyük Ozanlarımız Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş ile (Bilindiği üzere Kırşehir UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına Müzik alanında dahil edilen ilk ve tek şehirdir) Anadolu’nun ortasında evrensel değerlere sahip olan Kırşehir’imize vereceğiniz olan katkıdan dolayı şimdiden hepinize teşekkür ediyor, tercihlerinizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." (HABER MERKEZİ)