Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiği günden bu yana özellikle yıllardır Belediye hizmeti görmeyen mahalle ve bölgelerin altyapı sorunlarını çözümledi ve buraları yıllar sonra asfalt yola ve modern kaldırımlara kavuşturarak halkın gönlünde yer almayı başardı.

                Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiği 2019 yılından bugüne kadar altyapısı tamamlanan mahallelerdeki cadde ve sokaklara 216 bin 643 ton sıcak asfalt atarak 128 bin 954 m2 yolu modern bir görünüme kavuşturduklarını açıkladı.

2021 ile 2023 yılları arasında 54 bin 813 m2 sathi kaplama yol yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Ekicioğlu, 2019 ile 2023 yılları arasında 549 bin m2 sert zemin yaptıklarını, kaldırım ve tretuvar çalışması yaparak Kırşehir’i yaşanılır ve modern bir Kırşehir’i oluşturduklarını ifade etti.

Göreve borçlu bir Belediye devralarak başladıklarını, ancak hem tasarruf yaparak, hem borç ödeyerek Kırşehir Belediyesi’ni düzlüğe çıkardıklarını dikkat çeken Başkan Ekicioğlu, gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Belediye’nin her kuruşu yerli yerince harcamayı bütün birimlerimizde yerine getirince, şov ve gösterişten uzak yatırım ve hizmetlere ağırlık verdik. Hiçbir hizmetimizi günübirlik yapmadık. Kalıcı olması için yapıp, bozulmaması için her türlü altyapıyı tamamladıktan sonra üst yapıya başladık. Tabi biz hangi mahallede, cadde ve sokakta bir yatırım ve hizmet yapmayı kararlaştırmışsak onu yatırım programına alıyor ve oradaki tüm kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve elektrik hattı gibi tüm altyapıyı tamamlıyor ve ardından üst yapıya geçiyoruz. Çünkü Belediyemizin bir kuruluşunu heba etmeden ve her kuruşunu yerli yerince harcayarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. 2019 yılından bugüne kadar altyapısı tamamlanan mahallelerdeki cadde ve sokaklara 216 bin 643 ton sıcak asfalt atarak 128 bin 954 m2 yolu modern bir görünüme kavuşturduk. Yine 2021 ile 2023 yılları arasında 54 bin 813 m2 sathi kaplama yol yaptık. 2019 ile 2023 yıllar arasında 549 bin m2 sert zemin yaptık. Altyapı tamamlanan mahallelerimizdeki cadde ve sokakların kaldırım ve tretuvar çalışmasını da yaparak Kırşehir’i yaşanılır ve modern bir Kırşehir’i oluşturduk. İnşallah önümüzdeki süreçte de çalışmalarımıza aynı hız ve kararlılık, şeffaflıkla devam ederek Kırşehir’imizi Anadolu’nun en yaşanılır ve modern bir kenti haline getireceğiz.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)

 

BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI BAŞKAN EKİCİOĞLU’NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI