Yüz yüze eğitimin  ilk ders zili çaldı…

Yüz yüze eğitimin  ilk ders zili çaldı…

Kırşehir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak hazırlıkların tamamlandığı okullarda tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlandı.
Kırşehir'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında öğrenciler okullarına kavuştu. Dezenfekte edilen Gazi ve Şehit Süleyman Sevim İmam Hatip ortaokullarının bahçesinde sabah saatlerinde tören düzenlendi.
İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından okul müdürleri, eğitim müfredatı ve alınan Kovid-19 tedbirleriyle ilgili öğrencilere bilgi verdi. Öğrencilerin maske takmaya özen gösterdiği görüldü. Kırşehir'de, yeni dönemde 40 bin 750 öğrenci eğitime başladı.
Bugün başlayan eğitim öğretim yılında birinci dönem ara tatili, 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayacak ve 19 Kasım 2021 Cuma sona erecek. İkinci dönem, 7 Şubat 2022 Pazartesi başlayacak ve 17 Haziran 2022 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 24 Ocak 2022 Pazartesi başlayıp 4 Şubat 2022 Cuma tamamlanacak.
Ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıfları, ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9. sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme, akademik ve mesleki gelişimlerini destekleme, yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak.
Kovid-19 kapsamında alınması gereken önlem ve tedbirler doğrultusunda öğrenci, öğretmen ve veliler bilgilendirilecek.  (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER