Yardım Sevenler Derneği burs için hayırseverlerin desteğini bekliyor

Yardım Sevenler Derneği burs için hayırseverlerin desteğini bekliyor


Başkan Büyüksaraçoğlu, Kırşehir’de bu yıl 70 öğrenciye burs verdiklerini açıkladı

Yardım Sevenler Derneği burs için
hayırseverlerin desteğini bekliyor

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve 1965 yılından bu yana Kırşehir Şubesi aracılığı ile fakir ve yardıma muhtaç insanlara ve öğrencilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Yardım Sevenler Derneği, Kırşehir’de daha çok öğrenciye burs verebilmek için hayırseverlerin destek ve yardımını bekliyor.
Her yıl Kırşehir’de 70 öğrenciye burs veren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’nin Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte yine burs verdiklerini açıkladı.
Kırşehir’de verdikleri burs sayısının artması ve mevcut öğrencilere burslarını zamanında verebilmek için dernek üyeleriyle birlikte çalıştıklarını belirten Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, “Bugüne kadar binlerce öğrenciye karşılıksız burs verdik. Gelirimiz fazla olduğu için geçmiş yıllarda ilk, orta ve lise öğrencilerine de burs veriyoruz. Artık, 4 yıllık üniversite okuyanlara burs veriyoruz. İki yıl önce 100’e yakın öğrenci burs alıyordu. Dediğim gibi, gelirimizde azalma olmasına rağmen halen 70 öğrenciye burs veriyoruz” dedi
Kırşehir ve Kırşehir dışındaki hayırseverlerin yardımları ile her yıl 70’in üzerinde öğrenciye aylık burs verdiklerini, ancak zaman zaman burs verirken maddi sıkıntı yaşadıklarını, bunu çözümlemek için de Kadın Emek Pazarı’nda ürettikleri ürünleri satarak derneğe gelir sağlamaya çalıştıklarını belirten Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, “1965 yılından bu yana Kırşehir’de öğrencilerimize ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tabi bizim gönlümüz daha çok öğrenciye burs vererek onların eğitimine katkı sağlamak. Hayırsever hemşehrilerimizin yaptıkları yardımların yetersiz kaldığı zamanlarda Kadın Emek Pazarı’ndaki yerde ürettiğimiz ürünleri de satarak gelirimizi arttırmaya çalışıyoruz. Çeşitli etkinliklerle sesimizi duyuruyoruz. Yardım severlerin destekleriyle öğrencilere burs verdiğimiz gibi, ihtiyaç sahiplerine de yardım elimizi uzatıyoruz. Kırşehir’deki varlıklı vatandaşlarımızın desteğiyle yardımlarımızı sürdüreceğiz. Öğrencilere burs verdiğimiz gibi, fakir ve yardıma muhtaç öğrencilere ve ailelere de yardıma devam edeceğiz” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)
Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER