Vali Akın okullarda incelemelerde bulundu

Vali Akın okullarda incelemelerde bulundu

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Lisesi ile Cumhuriyet Ortaokulunda incelemelerde bulundu.

Programına Kırşehir Lisesi ziyareti ile başlayan Vali İbrahim Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan ve Okul Müdürü Fahrettin Tekin’den bilgiler aldı.

Ardından Cumhuriyet Ortaokulu’na geçen Vali İbrahim Akın, Okul Müdürü Selim Erbaş’tan bilgiler alarak okul binasında incelemelerde bulundu.

Ziyaretleri sırasında öğrencilerle sohbet eden Vali İbrahim Akın, ilimizin eğitim kalitesini daha da yükseltmenin gayretinde olduklarını söyledi.

Öğrencilerimizin eğitimlerini en iyi ortamda tamamlamaları için gereken çalışmaları yaptıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için eğitim hizmetleri konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Okul binalarını yeniliyor, eğitimle ilgili yürütülen bütün projeleri ve yatırımları yakından takip ediyoruz. İlimizin ‘Eğitimde Marka Kent’ olmasında öğretmenlerimizin payı çok büyüktür. Hem velilerimiz hem de öğretmenlerimiz el birliği içinde çocuklarımızı geleceğe hazırlamanın gayreti içerisindeler. Bu vesileyle, tüm eğitim camiamıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Vali İbrahim Akın’ın okul ziyaretleri öğretmenlerle yaptığı toplantılar ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
farukdogan
farukdogan - 7 gün Önce

Çok beyfendi bir valimiz

SIRADAKİ HABER