Vali Akın okul inşaatlarında incelemelerde bulundu

Vali Akın okul inşaatlarında incelemelerde bulundu


Vali İbrahim Akın, yapımı devam okul inşaatlarında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.
İlk olarak yapımı devam eden Cumhuriyet İlk ve Orta Okulu inşaatlarında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, ardından yapımında sona gelinen 30 Ağustos Zafer İlkokulunda incelemelerde bulunarak çalışmaları yerinde gördü.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz ve ilgili birim amirlerinin de eşlik ettiği ziyaretler sırasında yaptığı konuşmada okul binalarının eğitimdeki önemine dikkat çeken Vali İbrahim Akın, amaçlarının ilimizde eğitim kalitesini daha da yukarılara çıkarmak olduğunu söyledi.
Öğrencileri bilgili, donanımlı, gelişen teknolojiye ayak uyduran bir şekilde geleceğe hazırlamada okulların fizikî yapılarının da önemli olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Yeni yapılan veya yenilenen okul binalarıyla ya da eğitim alanında yürüttüğümüz diğer çalışmalarla ilimizin eğitim kalitesini daha da yükseltme gayretindeyiz. Yapımı devam eden Cumhuriyet İlkokul ve Cumhuriyet Ortaokulu binaları tamamlandığında öğrencilerimiz daha modern okul binalarında eğitim alacaklar. Yine, son derece modern bir şekilde inşa edilen 30 Ağustos Zafer İlkokulu binasının da yapımı tamamlanmış durumda ve önümüzdeki sezon eğitim vermeye devam edecek. İlimizde eğitim alanında yapılan çalışmalara önem veriyor, bu çalışmaları yakından takip ediyoruz.” dedi.
Vali Akın’ın ziyaretleri, okul inşaatlarında incelemelerde bulunarak bilgiler alması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER