Vali Akın, Necatibey  İlkokulu’nda karne dağıttı…

Vali Akın, Necatibey  İlkokulu’nda karne dağıttı…

Vali İbrahim Akın, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle Necatibey İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı.
Sınıflarda öğrencilere karnelerini dağıtan ve onlarla sohbet eden Vali İbrahim Akın, öğrencilerin telafi eğitimine katılmalarının faydalı olacağını söyledi.
“Kırşehir genelinde toplam 207 okulda 41 bin 80 öğrencinin bugün karne aldığını belirten Vali İbrahim Akın; “Pandemi nedeniyle bu yıl yüz yüze eğitime uzun süre ara verilmek zorunda kalınmışdı. Ancak, devletimiz bu süreçte EBA sistemi ile online olarak yeniden öğretmen ve öğrencilerimizi buluşturdu. Eksik kalan dersleri tamamlamak için tüm okullarımızda telafi eğitimleri verilecek. Öğrencilerimizin bu eğitimlere katılmalarını önemsiyoruz.” dedi.
Öğrencilerden yaz tatilinde kitap okumalarını, doğa ile iç içe vakit geçirmelerini ve yeni eğitim-öğretim yılına zihnen ve bedenen dinlenmiş olarak girmeleri tavsiyesinde bulunan Vali Akın, “Ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızı, ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkemizin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır. Karne alan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, ailelerine ve öğretmenlerine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Vali Akın’ın öğrenci velileri ile de sohbet ettiği Karne Dağıtım Programı’na İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Okul Müdürü Fatih İlhan ve öğretmenler de katıldı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER