Vali Akın, LGS şampiyonlarını ödüllendirdi

Vali Akın, LGS şampiyonlarını ödüllendirdi


Vali İbrahim Akın, Liselere Geçis Sınavında (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan öğrencileri ödüllendirdi.
Vali Akın, LGS şampiyonlarını kabulü sırasında yaptığı konuşmada, öğrencilerin ülke genelinde dereceye girmesinden dolayı gurur duyduklarını belirterek eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitime yapılan yatırımların meyvelerini aldıklarını ifade etti.
Öğrencilerimizin elde ettikleri bu başarının diğer öğrencilere de örnek olacağını ümit ettiklerini dile getiren Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz İrem Dönmez ve Muhammed Alper Doğan LGS’de tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp ülke genelinde dereceye girdiler. Öğrencilerimizi ve bu başarıda emeği geçen aileleri ile öğretmenlerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin gelecekte hedefledikleri mesleğe ulaşmak için bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azim ve kararlılıkla çalışarak yeni başarılara ulaşacaklarına inanıyorum.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, okul idarecileri ve ailelerin de yer aldığı ziyarette Vali Akın öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER