Üniversitemizde yapılan çalışmalar İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında anlatıldı

Üniversitemizde yapılan çalışmalar İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında anlatıldı

Kırşehir Valiliği tarafından belirli aralıklarla yapılan ve ilimiz kurum ve kuruluşlarının çalışmalarının paylaşıldığı 2022 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 18 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşti.

Vali H. Mete Buhara başkanlığında yapılan toplantıda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, üniversitemizdeki gelişim ve değişimler hakkında bilgiler verdi.

Toplantıda ilk olarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin fiziki ve genel durumu hakkında bilgiler veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, projeler, yatırımlar ve tamamlanan binaları anlatarak üniversitemizin büyüdüğünü ve öğrencilerimizin derslik sorunlarının olmadığını anlattı.

Aynı zamanda İslami İlimler Fakültemizin de inşaatının devam ettiğini söyleyen Kurt, 7 bin 500 metrekare kapalı alana sahip fakültemizin kaba inşaatının bitme noktasına geldiğini kaydetti.

Rektör yardımcısı Kurt, Merkez Kütüphane Binasının inşaatının hızlı bir şekilde aralıksız devam ettiğini kaba inşaatında önemli mesafeler kaydedildiğini bildirdi.

En kısa zamanda kütüphanenin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne ve öğrencilere kazandırılacağını belirten Prof. Dr. Mustafa Kurt, modern, donanımlı ve kaynak bakımından zengin bir kütüphane olan Merkez Kütüphanenin tamamlanması ile birlikte ilimiz ve üniversitemizin kütüphane ihtiyacının giderilmiş olacağını söyledi.

Gençlerin modern donanımlar ve son teknoloji ile eğitim öğretim gördüklerini anlatan Kurt, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin projeler konusunda da önemli adımlar attığını kaydetti.

Pilot Üniversite Projelerini hayata geçirmeye başladıklarını ve bu projelerden olumlu sonuçlar aldıklarını vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Kurt, son olarak Kaman’da Tarla Günü düzenleyerek Kaba Yem Projesi sahalarında incelemede bulunduklarını ve çiftçileri bilgilendirdiklerini anlattı.

Toplantı koordinasyon gerektiren hususların görüşülmesi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER