Üniversitemiz öğretim elemanlarına AYDEP öğrenme yönetim eğitimi verildi

Üniversitemiz öğretim elemanlarına AYDEP öğrenme yönetim eğitimi verildi


Koronavirüs pandemisi nedeniyle üniversitemizde uzaktan eğitim yolu ile eğitimler verilmeye devam ediyor. 17 Eylül 2020 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi AYDEP Koordinatörlüğü ve Uzaktan Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından tüm öğretim elemanlarına verilen eğitimlere 783 öğretim elemanı katıldı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanları Doç. Dr. Menderes Ünal, Dr. Öğr. Üyesi Sultan Selen Kula, Dr. Öğr. Üyesi Ersoy Karabay, Arş. Gör. Yasemin Kuzu ve Arş. Gör. Şeyma Erbay Mermer tarafından verilen eğitimler "Program Geliştirme" ve "Ölçme Değerlendirme" başlıkları altında ve 5 oturumda gerçekleşti.
KARAHOCAGİL: “UZAKTAN EĞİTİMDE ÖNCÜ BİR KURUMUZ”
Online eğitimin açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin uzaktan eğitim uygulamasıyla öğrenci ve öğretim elemanlarının mekân engelini kaldırdığını ve bu uygulamaları ile uzaktan eğitim alanında bir marka haline geldiğini söyledi.
AYDEP ve Uzaktan Eğitim Merkezi tarafından verilen eğitimlerin faydalı olacağına inandığını belirten Karahocagil, program geliştirme ve ölçme değerlendirme alanlarında verilecek bu eğitimlerin uzaktan eğitim sürecine katkı sağlayacağını sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER