Sivas Bilim ve Teknoloji  Üniversitesi’ne AYDEP Tanıtımı

Sivas Bilim ve Teknoloji  Üniversitesi’ne AYDEP Tanıtımı

Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemi (AYDEP) 14 Aralık 2021 tarihinde online olarak Sivas Bilim Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tanıtıldı.
Toplantıya Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi AYDEP Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ve senato üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yaptı. Karakaya, AYDEP’in Türk Yükseköğretim sisteminin geleceği için tasarlanmış bir model olduğunu ve sisteme kalite getirmek için ortaya çıktığını bildirdi. 
Rektör Karakaya, AYDEP’in üniversitemiz için çok önemli bir proje olduğunu anlatarak sistemin işlevleri, ilkeleri ve katkılarına yönelik bilgiler verdi.
Sistemin akreditasyon için öngörülen tüm standartları karşılayan bir altyapıya sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, doğru müfredat, doğru kazanım ve doğru ölçmenin sistemin işlevselliği artırdığını kaydetti.
AYDEP BÜTÜNLEŞİK BİR ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİDİR
AYDEP’in öğrenci merkezli bir eğitimi benimsediğini ve yeterlik temelli hiyerarşik yapıya sahip olduğunu hatırlatan Rektör Karakaya şunları söyledi:
”Program yeterlikleri ile derslerin öğrenme çıktıları arasında bir uyum sağlanmaktadır. Zengin öğretim materyali ve etkileşimli öğretim ortamına sahip olan AYDEP, akreditasyon standartlarına da uygun durumdadır. AYDEP öğretim sürecinin yönetiminde gerekli tüm modüllere sahiptir ve bütünleşik bir öğrenme yönetim sistemidir. Modüller öğrenci bilgi sistemi ile entegre biçimde çalışmaktadır ve modüller arasında bilgi paylaşımı bulunmaktadır. Tekrar hatırlatmak isterim ki geleceğe donanımlı ve kaliteli bireyler yetiştirmek için üniversitemizin her alanda yenilikler yapmaya devam edecek.”
Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından Prof. Dr. Hüseyin Şimşek “AYDEP ve Eğitimde Kalite Güvence Sistemi” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. 
Şimşek, daha sonra Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Senato üyelerinin sistemin ayrıntılarına yönelik sorularını cevaplandırdı. Karşılıklı fikir alışverişinin ardından toplantı sona erdi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER