OKULLARDA YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

OKULLARDA YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

Vali Akın öğrencilere karnelerini dağıttı

Vali İbrahim Akın, bugün başlayan yarıyıl tatili nedeniyle Yukarı Homurlu Köyünde İlk ve Ortaokul öğrencilerine karnelerini dağıttı.

Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtan Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kırşehir genelinde 207 okulda toplam 42 bin 201 öğrencinin karne alacağını söyledi.

Karne dağıtımı sırasında sınıflarda öğrencilerle sohbet eden ve onlara çeşitli nasihatlerde bulunan Vali İbrahim Akın, “Ülkemiz genelinde geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle yüz yüze eğitim verilemedi. Belli sürelerde dersler on-line olarak verildi. 6 Eylül 2021 tarihinde başlayan yeni eğitim-öğretim dönemine ise yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlanmıştı. Bugün de yarıyıl karnelerini dağıtmak üzere öğrencilerimizle bir araya geldik. Öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim almasını sağlayarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın gayretindeyiz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize inanıyoruz, onların da kendilerine güvenmelerini istiyoruz. Öğrencilerimiz yarıyıl tatilinde bol bol kitap okuyarak dinlenecekler. Tatili en verimli şekilde geçirip ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir vaziyette başlayacaklar. Bu vesileyle, öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, öğrencilerimize de iyi bir tatil diliyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın da yer aldığı program, Vali Akın’ın öğrencilere karnelerini dağıtması ve öğretmenlerle yaptığı görüşme ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER