“Öğretmenlik tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir”

“Öğretmenlik tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir”

Vali İbrahim Akın’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” mesajı:

“Öğretmenlik tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir”

    Vali İbrahim Akın’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. 
Öğretmenlerin ülkemizin her köşesinde, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakârca görev yaptığının bilincinde olduklarına dikkati çeken Vali Akın, mesajında şunları ifade etti:
“Öncelikle kendilerini her zaman sevgi ve saygı ile andığımız tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum.
“Günümüzde ülkelerin geleceğini iyi eğitilmiş genç nesiller belirlemektedir. Eğitimin başarıya ulaşmasının ve milletlerin çağdaş uygarlık düzeyine erişmesinin temelinde ise her zaman özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerimiz yer almaktadır. Bu sebeple öğretmenler tarih boyunca bütün toplumlarda büyük bir saygı görmüş ve milletlerin kaderinin belirlenmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. Öğretmenlik, sadece eğitim- öğretim yoluyla sınıfta öğrencilerin dağarcıklarını bilgiyle doldurmak değil, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir.
“Kıymetli Öğretmenlerimiz,
“Ülkemizin hedeflerine ulaşmasında, geleceğin huzurlu ve müreffeh Türkiye’sinin inşa edilmesinde rol alacak genç nesillerin sizlerin ellerinde şekilleneceğini biliyoruz. Şanlı bir geçmişe sahip medeniyetimizin aydınlık bir geleceğe ulaşması ancak hayat rehberi olarak gördüğümüz sizlerin varlığı ile mümkün olacaktır.
“Ülkemizin her köşesinde, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakârca görev yaptığınızın bilincindeyiz. Sizlerin, üstlendiğiniz bu büyük sorumluluğu dün olduğu gibi bugün de ilmin, insani ve ahlaki değerlerin ışığında her zaman ülkemizin yararını gözeterek icra edeceğinize inanıyorum. Unutmayınız ki sizler sadece bu anlamlı günde değil her zaman minnet ve saygı ile yâd edileceksiniz.
“Bu duygularla, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.
“Emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini temennisi ile saygılar sunuyorum.” (HABER: NECLA BAĞCI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER