Milli Eğitim Müdürü Alpaslan Türkiye 1.’si Zeynep’i ağırladı

Milli Eğitim Müdürü Alpaslan Türkiye 1.’si Zeynep’i ağırladı

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, LGS Kapsamında yapılan merkezi sınavda Türkiye Birincisi olan Cacabey Ortaokulu Öğrencisi Zeynep Ece Başar'ı makamında ağırlayarak ödüllendirdi.

Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılan merkezi sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan Cacabey Ortaokulu öğrencisi Zeynep Ece Başar'ı makamında ağırlayarak ödüllendirdi.

Kırşehir'e Türkiye birincisi gururu yaşatan öğrencimiz Zeynep Ece Başar'ı tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, "Türkiye'de 48 farklı ilden 193 kişi 90 sorunun tamamını yaparak 500 tam puan aldı. Birincilerden bir tanesi ilimizden çıktı. Zeynep Ece 500 tam puan aldı. Öğrencimiz en başta ailesini sonra bizleri çok mutlu etti. Öğrencimizin bu başarısının lise öğreniminde de devam etmesini ümit ediyorum." şeklinde konuştu.

Cacabey Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Zeynep Ece Başar ise; "Bu süreçte, öğretmenlerimin ailemin ve Cacabey Ortaokulu yönetiminin desteklerini gördüm. Öğretmenlerimin üzerimde çok emeği var. Yılmadan çalıştım" dedi.

Yazılı bir programa bağlı kalmadan başarının geldiğini anlatan Başar, "Benim yazılı bir programım yoktu. Eve gitmeden okulda neler yapabileceğimi kafamda planlıyordum. Evde de bu plan üzerinde ders çalışıyordum." diye konuştu.

Ziyarette Zeynep’e annesi Sibel Başar ile babası Fatih Başar ve kardeşi Emir Kaan ile Cacabey Ortaokulu Müdürü Hayati Barça eşlik etti. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER