Milletvekili Metin İlhan öğrencilerin internet sorununu gündeme getirdi

Milletvekili Metin İlhan öğrencilerin internet sorununu gündeme getirdi

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kaman ilçesine bağlı köylerde internet altyapı sorunlarının uzaktan eğitim sürecinde olumsuz etkiler yarattığını gündeme getirdi.
CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, salgın sürecinde alınan önlemler arasında yer alan uygulamalardan olan uzaktan eğitimde bir takım sorunlar yaşandığını ifade etti ve Kırşehir ili Kaman ilçesindeki köylerde internet altyapısından kaynaklı yaşanan sıkıntıların eğitimde aksamalara neden olduğunu belirterek Ulaştırma ve Altyapı Bakanına konuya ilişkin aciliyet gerektiren durumları sordu.
MİLYONLARCA ÖĞRENCİ İNTERNETE ULAŞMADA VE ERİŞİMDE SORUNLAR YAŞAMAKTADIR!
Milletvekili İlhan, Covid-19 sebebiyle örgün ve uzaktan eğitimin birlikte yürütülmek zorunda olduğunu ancak milyonlarca öğrencinin internete ulaşımında ve erişiminde büyük sorunlar yaşandığına değinerek internet alt yapısının en iyi şekilde oluşturulması ve sağlanması noktasındaki tüm sorumlulukların devlete ait olduğu vurgusunu yaptı ve interneti olmayan bir bölgede çocukların internet üzerinden eğitim almasının da mümkün olmadığına dikkat çekerek hızla sorunun çözümlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
İLHAN: “DEVLETİN SORUMLULUĞUNDA OLAN SÖZ KONUSU DURUMUN İVEDİLİKLE ÇÖZÜLMESİ GEREKİR.”
Son olarak CHP Milletvekili İlhan, devletin sorumluluğu olan bu durumun hiçbir gerekçe üretilmeden ivedilikle çözülmesi gerektiğinin altını çizerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanına sırasıyla şu soruları yöneltti:
 “Kırşehir ilinde devlet sorumluluğunda internet alt yapı hizmeti sağlanamayan yerleşim yerleri nerelerdir?
“Kırşehir Kaman İlçesi'nin Savcılı Meryemkaşı, Yeniköy,  Kekilli Ali köyleri başta olmak üzere bu konuda çok yoğun şikâyetler söz konusudur. Köylerin internet alt yapısını köylüye yük etmeden ne zaman çözeceksiniz, bu konuda bir çalışmanız var mıdır?” (HABER MERKEZİ)
 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER