LİSELER FUTBOLDA EN BÜYÜK HACI FATMA

LİSELER FUTBOLDA EN BÜYÜK HACI FATMA


Kırmızı-siyahlılar, güçlü rakibi Kırşehir Lisesini 3 golle geçti ve tarihinde ilk defa futbolda şampiyon oldu

LİSELER FUTBOLDA EN BÜYÜK HACI FATMA

SAHA: Bağbaşı Tesisi (Sentetik Saha)
HAKEMLER: Abdurrahman Atabay**, Emre Erdinli**, Mustafa Ay**
HACI FATMA ERDEMİR AND. LİSESİ: Diyar Alkan**, Emre Çelik**, Cemal Kılıç**, Emre Doğan**, Umut Yağmur**, Oğuzhan Cihan**, Raşit Hilal**, Berke Yıldız**, Yusuf Şimşek**, Yiğit Samet Köksaldı**, Doğukan Köysüren**, İlteriş Kaan Pişkin**, Furkan Yılmaz**, Furkan Aslan**
BED. EĞT. ÖĞRETMENİ: Sıtkı Zafer Özbek
KIRŞEHİR LİSESİ: Sergen Karacadağ**, Doğan Kayaş**, Kerim Haspolat**, Mustafa Batıkan Bayraktar**, Ahmet Şengül**, Ali Seyithaliloğlu**, Hasan Sarıbay**, Hasan Bostancı**, Yakup Şen**, Cengizhan Öztürk**, Ömer Faruk Çalışkan**, Oktay Özksüz**, Mehmet Öz**, Önder Canpolat**, Kadir Çakmak**,
BED. EĞT. ÖĞRETMENİ: Harun Yıldırım
GOLLER: Dk.10 Yiğit Samet Köksaldı, Dk.42p Doğukan Köysüren, Dk.68 Cemal Kılıç (Hacı Fatma Erdemir)

GENÇLİK ve Spor İl Müdürlüğümüzün 2019-2020 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyet programında yer alan Genç Erkekler Futbol müsabakaları tamamlandı.
İl Müdürlüğüm Bağbaşı Sentetik Çim Yüzeyli Futbol sahasında düzenlenen karşılaşmaların sonunda Genç erkekler futbol da dereceye giren okullar belli oldu.
Bağbaşı Sentetik Çim Yüzeyli Futbol sahasında düzenlenen karşılaşmalarda finalin adı Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ile Kırşehir Lisesi oldu.
Karşılaşmaya ilk dakikadan itibaren üstünlük kuran Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ilk yarıda bulduğu 1, ikinci yarıda bulduğu 2 gol ve toplamda ise 3 gol ile rakibi Kırşehir Lisesini 3-0 mağlup etti. Ve bu sonuçların ardından 2019-2020 eğitim öğretim yılı okul sporları genç erkekler futbol da il birincisi oldu.
Bu sonuçların ardından genç erkekler futbolda birinci Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi, ikinci Kırşehir Lisesi, üçüncü Sıddık Demir Anadolu Lisesi ve dördüncü Kırşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.
Müsabakaların sonunda dereceye giren okullarımıza kupa, madalya ve başarı belgelerini okul sporları il temsilcisi Sinan Güneş, okulların idarecileri ve beden eğitimi öğretmenleri ile antrenörlerimiz tarafından sporculara takdim edildi.
Perşembe günü Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ile Kırşehir Lisesi arasında Bağbaşı Sentetik Sahasında oynanan ve Abdurrahman Atabay, Emre Erdinli, Mustafa Ay hakem üçlüsünün yönettiği maça oldukça etkili başlayan Hacı Fatma henüz 10’uncu dakikada Yiğit Samet Köksaldı’nın golüyle 1-0 öne geçti.
Bu golle birlikte Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı.
Maçın 2’nci yarısında da etkili oyununu sürdüren Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi 42’nci dakikada penaltıdan Doğukan Köysüren, 68’inci dakikada ise Cemal Kılıç’ın golleriyle maçtan 3-0 gibi farklı skora kazanarak tarihinde ilk defa şampiyon oldu.
Maçın ardından düzenlenen kupa töreninde şampiyon olan ve ikinci olan takımlara kupalarını antrenör Murat Uyumsal ve Gökhan Çetin takdim etti.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER