Kırşehir’in eğitimi masaya yatırıldı…

Vali İbrahim Akın: “Eğitimde sağlanan başarı her zaman  Kırşehirliler için gurur kaynağı olan değerler arasında yer alıyor”

Kırşehir’in eğitimi  masaya yatırıldı…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Komisyonu Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, gerçekleştirilen toplantıda ilimizin genel eğitim durumunu değerlendireceklerini söyledi.
Kırşehir’de eğitimin iyi seviyede olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bugünkü toplantıda ilimiz eğitiminde sağlanan başarının artarak devam etmesi için istişarelerde bulunacak, genel bir durum değerlendirmesi yapacağız. İlimiz genel itibariyle eğitimde önemli bir noktada bulunmaktadır. Eğitimde sağlanan başarı her zaman Kırşehirliler için gurur kaynağı olan değerler arasında yer almaktadır. Derslik başına düşen öğrenci sayısı ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısı konusunda ülkemiz ortalamasına göre çok iyi bir seviyedeyiz. Bundan dolayı, devletimizin sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek eğitimde marka olduğuna inandığımız ilimizin bu başarısını ve eğitimdeki kalitesini daha da ileri seviyelere taşıma gayretindeyiz. Amacımız öğrencileri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu vesileyle, okul idarecilerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, toplantımızın şehrimizin eğitiminin gelişimine katkı sunacağına inanıyorum.” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürü Dr. Sadri Şensoy ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay’ın da görüşlerini ifade ettiği toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın ilimiz eğitim durumu hakkında yaptığı sunumunun ardından, katılımcıların görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER