Kırşehir’de 3 bin 189  öğrenci LGS’ye katılacak

Kırşehir’de 3 bin 189  öğrenci LGS’ye katılacak

Kırşehir’de öğrenimlerini sürdüren 8. Sınıf öğrencileri Pazar günü 96 salonda 3 bin 189 öğrencinin katılımı ile yapılacak.  
Pazar günü ülke genelinde 09.30-12.50 saatleri arasında iki oturumda gerçekleştirilecek LGS’ye katılacak öğrencilere başarılar dileyen Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, sınavla ilgili tüm hazırlıkların tamamladığını açıkladı. 
Sınavın Kovid-19 salgını koşullarında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için alınan önlemleri aktaran Alpaslan, sınavda ilimiz merkez ve 6 ilçede hazırlıkların yapıldığına dikkat çekti. 
İki oturum hâlinde gerçekleştirilecek olan ve 3 bin 189 öğrencinin katılacağı sınavın 96 sınav salonunda yapılacağını ve 444 öğretmenin görevlendirildiğini belirten Metin Alpaslan, ayrıca rehber öğretmenleri sınav günü salgın tedbirlerinin uygulanmasında okullarda destek vereceklerini ifade etti.
Sınav binası ve bahçesine yalnızca öğrenci ve görevliler alınacak. Sınav gününden bir gün önce tüm sınav binaları temizlenecek ve sınav görevlileri temas gerektiren sınav işlemlerinde cerrahi eldiven kullanacaklar.
 2021 LGS'ye girecek tüm öğrencilere ve sınavda görev alacak öğretmenlere, maske ve dezenfektanlar okullarda ücretsiz olarak verilecek. Ayrıca, sınav binalarında el antiseptiği ve yedek maske bulundurulacak.
 Bütün sınav merkezlerimizin sınava hazır olduğu, öğrenci ve velilerimizin herhangi bir tereddüt yaşamaması gerektiği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sınavın sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli bütün önlemlerin alındığını söyledi. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER