Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Alpaslan'dan yarıyıl tatili mesajı

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Alpaslan'dan yarıyıl tatili mesajı

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan yarıyıl tatili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Öğretmenlere ve öğrencilere mutlu ve huzurlu bir yarıyıl dileyen İl Müdürü Metin Alpaslan yayınladığı yarıyıl mesajında şunları ifade etti:

“Sevgili öğrenciler, Karnenizdeki notlar ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı hep diri tutmanızı temenni ediyorum. Dünyayı daha güzel hale getirebilmenin en etkili yolu iyi ve güzel şeyleri insanlara aşılamak, bilgi ile cehaleti yok etmektir. Bunu başarabilmenin en kolay yolu ise kitap okumaktır. Kitap okuyacağınız eğlenceli ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

“Kıymetli meslektaşlarım, sizler, öğrencilerimizin ruhuna, kalbine, aklına biçim vermek için bıkmadan, usanmadan çalıştınız.  Bu çalışma azmini ikinci dönemde de göstereceğinize olan inancım tamdır. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Yarıyıl tatilinde dinlenmenizi ümit ediyor, öğrencilerinize de tatili dinlenerek, kitap okuyarak geçirmelerini tavsiye etmenizi diliyorum. Değerli veliler, Çocuklarınızı sadece aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmayınız. Onlar bizim geleceğimizdir.  Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor,  mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.” (HABER: NECLA BAĞCI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER