Kırşehir'de ticari  İHA pilotluk eğitimi  kayıtları başladı

Kırşehir'de ticari  İHA pilotluk eğitimi  kayıtları başladı

Mesleğini yeni bir boyuta taşımak veya yepyeni bir meslek sahibi olmak için Ostim Teknik Üniversitesi ve Yıldız Akademi işbirliği ile 81 ilde ve Kıbrıs'ta SHGM onaylı ticari Drone/İHA pilot eğitimi verilmeye başlandı.
 Kırşehir’de drone eğitimi almak isteyenler için kurs kayıtlarının başladığını açıklandı. Kırşehir Yıldız Akademi güvencesiyle İHA Pilot Eğitmeni Münir Bora tarafından verilen eğitimler sonucunda ehliyet ve sertifikalar Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) onaylı ve Ostim Teknik Üniversitesi adına olacak. 
Yapılacak açıklamada, “Eğitimlerimizde esasları SHGM tarafından belirlenen İnsansız Hava Araçları ile ilgili (İHA) en güncel bilgiler, dronların ticari kullanım alanları, iş imkânı sunan sektörler ve uzaktan algılama adı verilen İHA’ların bugün en fazla katma değer verdiği daha birçok konuları kapsamaktadır. Drone kullanım tecrübesi aranmamaktadır. Eğitimlerimizde bizlere ait dronlarımız kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için  ww.yildizakademi.com.tr kurumsal web adresimizden ya da 0 850 305 75 53 kurumsal WhatsApp iletişim hattımızdan bizlere ulaşmak için lütfen acele ediniz” denildi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER