Kadavra Üzerinde Anatomi Eğitimi  ve Deney Hayvanları Laboratuvarı

Kadavra Üzerinde Anatomi Eğitimi  ve Deney Hayvanları Laboratuvarı

Tıp Fakültesi’nden iki önemli gelişme: 

Kadavra Üzerinde Anatomi Eğitimi 
ve Deney Hayvanları Laboratuvarı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Kadavra üzerinde anatomi eğitimi vermeye başlayacak
Tıp Fakültesi 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde, öğrencilerine zengin maket koleksiyonunun yanında iki kadavra ile anatomi eğitimi vermeye başlayacak. Yeni morfoloji binasında gerçekleştirilecek eğitimler sayesinde, anatomi biliminin olmazsa olmazı olan kadavra ile geleceğin ahi hekimlerine insan vücudunu en gerçekçi boyutuyla görme imkânı sağlanacak.
Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı; 1 profesör, 1 doktor öğretim üyesi, 1 araştırma görevlisi ve 4 yüksek lisans öğrencisi olmak üzere alanında yetkin eğitim kadrosuyla, yeni eğitim ve öğretim dönemi için hazırlıklarını tamamladı. 
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi, anatomi eğitimlerini yüz yüze verecek şekilde hazırlıkları tamamlananın yanı sıra internet üzerinden on-line ders imkanını da öğrencilerine sunmaya hazırlanıyor. 
TIP FAKÜLTESİ’NE DENEY HAYVANLARI LABORATUVARI KURULUYOR
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Deney Hayvanları Laboratuvarı Ünitesi kuruluyor. 
2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde faaliyete geçmesi planlanan laboratuvarın tüm akademik düzeylerde öğrencilerine ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ndeki bilimsel çalışmalara önemli katkılar sağlaması bekleniyor. 
Deney Hayvanları Laboratuvarının sunacağı imkânlarla, üniversitede yapılacak akademik çalışmalar ile ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirilecek projelere ciddi bir olanak sağlanmış olacak.
Tıp Fakültesi öğrencilerinin pratik yapmaları ve bilimsel çalışmalara yatkınlıklarını artırmaları amacıyla Deney Hayvanları Dersi seçmeli olarak bu yıldan itibaren ders programına ekleniyor. 
Kurulduğu günden bu yana sürekli yeniliklere imza atan Tıp Fakültesi’nin Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, tüm çalışmalarında kendilerine sunduğu sonsuz destekten dolayı Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkürlerini ileterek geleceğin Ahi hekimlerinin sağlığın öncüleri olacağına duyduğu inancı dile getirdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER