İl Müdürü Alpaslan, Fen Lisesi’nin  yetiştirme kurslarını ziyaret etti

İl Müdürü Alpaslan, Fen Lisesi’nin  yetiştirme kurslarını ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi’ndeki Destekleme Yetiştirme Kurslarını ziyaret etti.
Derslere katılarak bir süre öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan "Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim görmekte olan öğrenciler için verilen ekstra eğitimleri nitelemektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları için herhangi bir ücret alınmadığı gibi dersler tamamen müfredata göre işlenmektedir. Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında öğrenciler, pekiştirme ve geri kaldıkları derslerde ise açığı kapatma imkânına sahip olabiliyor" dedi.
Okul idaresi ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, "Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) ilk 1000'e giren 7 öğrencimizden 4'ü Fen Lisemizden. Sayısalda İl birincimiz Batuhan Büber okulumuz öğrencisi. Bu başarının katlanarak devam etmesini bekliyoruz. Bize emanet edilen öğrencilerimizi nitelikli bir eğitim ile en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Yaz tatilinde özverili bir şekilde kurslara katılan, eğitim ve öğretime katkı sağlayan idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER