'Gençler Akıllı Mobilya ile Çalışma Hayatı'nda projesi imzalandı…

'Gençler Akıllı Mobilya ile Çalışma Hayatı'nda projesi imzalandı…

2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi’nce hazırlanan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanan “Gençler Akıllı Mobilya ile Çalışma Hayatında” projesinin sözleşmesi imzalandı.
Kırşehir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) arasında yapılan Proje Sözleşmesi İmza programında konuşan Vali İbrahim Akın, “Hayata geçecek olan bu proje ile Kırşehir’in mobilya sektöründe mevcut imkânlarının yetersiz kalması sebebiyle il dışından karşılanan bazı işler ilimizde yapılabilir hale gelecek ve bu sayede gençlerimize yeni eğitim ve istihdam imkânları sağlanacaktır. Böylelikle, proje kapsamında Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde kurulacak olan Akıllı Mobilya Üretim Hattı ile Kırşehir’de hizmet vermekte olan mobilya işletmelerinin diğer illere bağımlılıkları azalacak ve işletmelerin nitelikli eleman ihtiyacının karşılamasına katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle, desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza ve projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ise, bu proje ile Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyonunda öncelikli hale getirilen mesleki eğitimin güçlendirilmesine uygun bir proje olduğunu ve proje kapsamında kurulacak üretim hattı ile Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezinin ülkemizde bu eğitimi veren birkaç kurumdan birisi olacağını vurguladı.
Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol da konuşmasında, projenin kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ajanslar aracılığı ile yürütülmekte olduğunu belirtti.
Program, Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol tarafından protokolün imzalanması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2020, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER