'Çocuklarımıza bağımlılık yapan her türlü unsurla mücadelemiz devam edecek'

'Çocuklarımıza bağımlılık yapan her türlü unsurla mücadelemiz devam edecek'


Vali Akın, okul müdürleri ile toplantı yaptı

“Çocuklarımıza bağımlılık
yapan her türlü unsurla
mücadelemiz devam edecek”

Vali İbrahim Akın, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısında okul müdürleri ile bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in Kırşehir’deki eğitim durumu hakkında bilgiler vermesinin ardından konuşan Vali İbrahim Akın, ilimizin eğitimde iyi bir seviyede olmasında öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yanı sıra idarecilerin de büyük katkısı olduğunu söyledi.
Düzenlenen bu toplantıda ilimizin eğitimde hangi durumda olduğunu, varsa eksiklerin tespit edilip çözüme kavuşturulması için değerlendirmelerde bulunacaklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Kırşehir’e değer katan, markalaştıran önemli unsurlardan bir tanesi de eğitimdir. Bizler de ilimizde eğitime özel önem veriyor, eğitimde daha iyi noktalara gelmek ve sunulan eğitim kalitesini daha da yükseltmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Bir okulda huzur varsa, aile ortamı oluşturulmuşsa ve okul idaresine güven varsa o okulda başarı kendiliğinden gelir. Bir insan işini severek yaparsa başarısız olmak mümkün değildir” dedi.
Okullardaki temizlik ve hijyen durumunun geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olarak eğitim görmeleri açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Sayın Valimiz, “Okul müdürlerimiz, kantinlerde satılan yiyecekler ve okul temizliği konusuna hassasiyet göstermelidir. Okul kantinlerimiz talimatlarım doğrultusunda denetimden geçti, büyük bir sorunla karşılaşmadık. Ufak tefek olumsuzluklara da gereken cezai işlem uygulandı. Okulda bulunduğu sürece bizlere emanet olan çocuklarımızı sağlıklı şekilde ailelerine teslim etmek bizim en büyük sorumluluklarımızdan birisidir. O yüzden hiçbir evladımızın mağduriyet yaşamasını istemeyiz. Aynı zamanda okul güvenliği de önemli bir konu. Okul binalarımızda kamera sistemi mevcut. Çocuklarımızı yakından ilgilendiren bir diğer konu da teknoloji bağımlılığı konusu. Çocuklarımıza bağımlılık yapan her türlü unsurla etkin bir şekilde mücadelemiz devam ediyor.” şeklinde konuştu.
Öğretmenlerin eğitimin temel taşı olduğunu vurgulayan Vali Akın, “Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimizle sürekli istişare içerisinde olmalıdır. Öğrencilerin sorunları tespit edilip çözüm yolları aranmalıdır. Yarıyıl tatilinin bitiminde hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz ikinci döneme daha dinlenmiş ve zinde olarak başlayacaklardır. Unutmayalım ki öğrencilerimiz, geleceğimize yapılacak en güzel yatırım, öğretmenlerimiz de topluma yön veren değerli kişilerdir.” sözlerine yer verdi.
Toplantı, okul müdürlerinin ilimizdeki eğitim durumu hakkında görüşlerinin alınması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER