Ahi Evran Üniversitesi’nde kalite çalışmaları örnek oluyor

Ahi Evran Üniversitesi’nde kalite çalışmaları örnek oluyor

Başarılı kalite çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, diğer üniversitelere örnek olmaya devam ediyor. 
Kalite çalışmaları hakkında bilgi almak isteyen Ankara Bilim Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cem Harun Meydan ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Haldun Göktaş Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. 29 Kasım 2021 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette üniversitemizin kalite çalışmaları görüşüldü.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kalite çalışmalarında önemli adımlar attığını ve bunu aldığı kalite belgesiyle de kanıtladığını belirten Ankara Bilim Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeleri, başarılı çalışmalarından dolayı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibini kutladı.
Göreve geldiği günden bu yana kalite üzerine çalıştıklarını ve büyük uğraş verdiklerini anlatan Rektör Karakaya, çalışmaya, projeler üretmeye ve şehrinin kalkınması için önemli adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi. 
İnsan yetiştirmenin kendileri için öncelikli olduğunu da vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu anlamda üniversitelerde kalite çalışmalarının oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ankara Bilim Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Cem Harun Meydan ve Prof. Dr. Haldun Göktaş ile beraberindekilere teşekkür etti.
Görüşmenin ardından Ankara Bilim Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Cem Harun Meydan günün anısına Rektör Karakaya’ya hediye verdi.
Ziyaretin ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kalite Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk Üniversitelerinin Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi, Eğitimde Kalite Güvence Sistemi Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek de Eğitimde Kalite Güvencesi AYDEP hakkında Ankara Bilim Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyelerine bilgiler verdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER