Ahi Evran Üniversitesi’nde  Hemşireler Günü etkinliği

Ahi Evran Üniversitesi’nde  Hemşireler Günü etkinliği

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi hemşireleri tarafından 12 Mayıs Hemşireler Günü Etkinliği düzenlendi. 
12 Mayıs 2022 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Sağlık Bilimler Fakültesi dekan vekili Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Turan, Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayla Ünsal, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Başdoğan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Etkinlikte Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Başdoğan, Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayla Ünsal ve Sağlık Bilimler Fakültesi dekan vekili Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Turan açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. 
Açılış konuşmalarının ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Gizem Deniz Büyüksoy “ICN Temaları Işığında 21.Yüzyılda Hemşirelik” konulu konuşmalarını gerçekleştirdi. Etkinlik Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğretim elemanlarından Arş. Gör. Selin Söyünmez’in “Hemşirelik Tarihi” sunumu ile devam etti.
Konuşmaların ardından 4. sınıf öğrencileri ve 1.sınıf öğrencileri devir teslim törenini gerçekleştirdi. Hemşirelik bölümü öğrencilerinin büyük bir coşku ile eşlik ettiği etkinlik, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünün katkılarıyla hazırlanan müzik dinletisi ile sonlandırıldı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çaylak
Çaylak - 3 gün Önce

Hemşirelikle ilgili çok daha güzel etkinlikler görmek dileğiyle

SIRADAKİ HABER