AFAD Eğitim Protokolü imzalandı

AFAD Eğitim Protokolü imzalandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı.
Valilik’te düzenlenen İşbirliği Protokolü İmza Töreni sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, Üniversitemiz ile AFAD arasında imzalanan protokolün ülkemizde 2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi nedeniyle yapıldığını söyledi.
İmzalanan protokol kapsamında afetler hakkında kamuoyuna yönelik eğitici, aydınlatıcı ve bilgilendirici faaliyetlerin koordinasyonunun sağlanacağını belirten Vali İbrahim Akın, “Protokol çerçevesinde afet farkındalığı, sivil savunma ve seferberlik hizmetleri gibi çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlenecektir. Eğitim ve tanıtma faaliyetleri kapsamında kullanılacak her türlü görsel, işitsel ve yazılı materyalin hazırlanması sağlanacak, afet riskini azaltma konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla eğitimler düzenlenecektir. Eğitime katılan akademisyenler bilgilerini öğrencilerine aktararak gençlerimiz arasında afet bilincinin oluşmasına katkı sağlayacaklardır. Protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da konuşmasında, ulusal ve uluslararası her konuda sorumluluk almaktan çekinmeyerek üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan’ın da hazır bulunduğu tören, Afet Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolünün imzalanması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER