6. Uluslararası Ahilik Sempozyumu gelecek ay

6. Uluslararası Ahilik Sempozyumu gelecek ay


Rektör Karakaya: “Ahiliğin daha iyi anlaşılması için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak çok sayıda çalışma yaptık”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, geçtiğimiz hafta pandeminin gölgesinde kutlanan Ahilik Haftası’nın kendileri için de çok önemli ve özel olduğunu açıkladı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak her yıl düzenli olarak Uluslararası Ahilik Sempozyumu düzenlediklerini söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, 22-23 Ekim 2020 tarihleri arasında “Ahiliğin Günümüze Yansımaları” isimli 6. Uluslararası Ahilik Sempozyumunu yapacaklarını belirtti.
Rektör Karakaya, “Anadolu’da insan yetiştirme metodu olan Ahilik ile ilgili olarak değerli akademisyenlerin görüşlerine yer vermek istiyoruz. Ahilik medeniyetimizin önemli bir değeri ve biz buradan Türkiye ve Dünyaya ulusal bir mesaj vereceğiz” dedi.
Her yıl yapılan sempozyumların kitaplarının basılıp kütüphanelere gönderildiğini anlatan Rektör Karakaya, Ahiliğin daha iyi anlaşılması ve o kültürün devam ettirilmesi için Ahilik Kültür ve Medeniyeti dersini tüm üniversitede öğrencilere zorunlu ders olarak okuttuklarını kaydetti. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER