“2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında önemli bir başarı elde ettik”

“2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında önemli bir başarı elde ettik”

Rektör Karakaya, 2021 yılı yönetimin gözden geçirme toplantısında konuştu:

“2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında önemli bir başarı elde ettik”

Karakaya: “Kalite çalışmamız artık ‘Ahi Evran Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi’ ismi ile bir marka oldu”

Kalite çalışmalarıyla önemli bir başarı elde eden ve bu yolda emin adımlarla ilerleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ), her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Yönetimin Gözden Geçirme (YGG) Toplantısını bu yıl da yaptı. 

20 Ocak 2022 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen toplantıya Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kalite Yönetim Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, kalite koordinatörlüğü ekibi, birimlerin kalite sorumluları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısında Kalite Komisyonunun 2022 yılı gündemi belirlenirken aynı zamanda üniversitemizin yakın zaman önce dahil olduğu Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) sürecinin de değerlendirmesi gerçekleştirildi. 

ŞİMŞEK: “STRATEJİK PLAN TEMELLİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ SÜRECİNE ADIM ATTIK”

Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısının açılış konuşmasını ilk olarak Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek yaptı.

Şimşek konuşmasında, yeni stratejik planın Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi üzerinden tanıtımını yaparak birimlerin süreç performans parametre hedeflerinin belirlenmesine yönelik sunumunu gerçekleştirdi.

Performans süreçlerinin YGG Toplantısında değerlendirildiğini ve yeni bir stratejik plan hedefleri oluşturduklarını kaydeden Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, performans göstergelerinin mevcut sistemde tanımlı olduğunu ve stratejik plan temelli kalite yönetim sürecine adım attıklarını söyledi.

Birimlerin performans göstergelerinin belirlendiğini ve birimlere de gönderildiğini anlatan Şimşek, bu sayede birimlerin sürece ne kadar katkı sağladıklarının görülebileceğini vurguladı. Faaliyet planları hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, “Tüm birimler sisteme kendi faaliyet planlarını rahatlıkla girebilecekler.” dedi.

Yeni yazılımın üniversitemizin kalite süreci için hayırlı olmasını dileyen Şimşek, YGG Toplantısının verimli geçmesi temennisinde bulundu.

REKTÖR KARAKAYA: “2016 YILINDA BAŞLAYAN KALİTE YOLCULUĞUMUZDA ÖNEMLİ BİR YERE GELDİK”

Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’in ardından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Kalite Komisyonu çalışmaları ve YGG Toplantısı hakkında görüşlerini dile getirdi.

YGG Toplantısı ile 2021 yılında yaptıkları çalışmaları değerlendireceklerini ve 2022 yılı içinde yeni planlar ekleyeceklerini kaydeden Rektör Karakaya, 2016 yılında başladıkları kalite sürecinde önemli bir yere geldiklerini kaydetti.

Üniversitelerin insana hizmet eden, bilgiyi planlayan, gerçekleştiren ve sürdüren bir yapı olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz ve çocuklarımız için kaliteli bir eğitim ve kurumların çok önemli olduğunu vurguladı.

REKTÖR KARAKAYA: “BKYS VE AYDEP İÇİN ÜLKEMİZDEKİ TEK ADRES KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ”

Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi (BKYS) ile AYDEP hakkında önemli bilgiler veren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, BKYS ve AYDEP için ülkemizdeki tek adresin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olduğunu dile getirdi.

Üniversitelerinin BKYS’de gösterdiği başarının bu yolda inanarak çalışan personeline ait olduğunu özellikle vurgulayan Rektör Karakaya, bundan sonraki süreçlerden de inanarak geçeceklerini ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin zirvedeki yerini koruyacağına inandığını söyledi.

REKTÖR KARAKAYA: “2006 YILINDAN SONRA KURULAN ÜNİVERSİTELER ARASINDA ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE ETTİK”

Geçtiğimiz günlerde üniversitemizin içine girdiği KAP sürecinin sonuçları hakkında bir değerlendirmede bulanan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin KAP sonucunun olumlu olduğunu ve üniversitemizin kalite çalışmalarını tüm süreçlerde başarılı geçirdiğini kaydetti.

KAP sürecinin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için önemli bir adım olduğunu belirten Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti:

“2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında önemli bir başarı elde ettik. Bu başarının kaynağı BKYS ve Eğitimde Kalite Güvence Sistemi sürecinde ekibim ve personelimin gösterdiği başarılı ve özverili çalışmalardır. Bundan sonra akademik personelimizin Araştırma ve Geliştirme alanına daha çok yönelmesini ve bu alanda çalışmalar yapmasını bekliyorum.”

REKTÖR KARAKAYA: “KALİTE ÇALIŞMAMIZ ARTIK ‘AHİ EVRAN BÜTÜNLEŞİK KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ’ İSMİ İLE BİR MARKA OLDU”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi adının artık bir marka ismi olduğunu da anlatan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, 2016 yılında başlayan BKYS sürecinin geliştirilerek ülkemizdeki diğer kurumlarında yararlanması amacıyla tescil edildiğini söyledi.

BKYS’nin marka tescili amacıyla Sanayi Bakanlığı Türk Patent ve Marka Kurumuna başvuru yapıldığını belirten Rektör Karakaya, “Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, yoğun emek verdiğimiz kalite çalışmamız artık ‘Ahi Evran Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi’ ismi ile bir marka oldu.” dedi.

REKTÖR KARAKAYA: “AYDEP ‘FAYDALI MODEL’ OLARAK PATENT ALACAK”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin önemli projelerinden biri olan AYDEP’in de markalaşma sürecine girdiğini kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, ilerleyen günlerde AYDEP’in “Faydalı Model” olarak patent alacağını müjdeledi.

AYDEP’in üzerinde titizlikle durulması gerektiğini bir kez daha hatırlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde AYDEP dışında hiçbir eğitim-öğretim faaliyetinin gerçekleştirilmeyeceğini söyledi.

BKYS ve AYDEP’i ülkemizdeki tüm üniversitelere ve diğer kurumlara da anlattıklarını vurgulayan Rektör Karakaya, BKYS ve AYDEP yazılımları ile üniversitemize kazanç da sağlanabileceğini dile getirdi.

REKTÖR KARAKAYA: “KALİTE ÇALIŞMAMIZ İLE ARTIK ZİRVEDEYİZ”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak BKYS’de geldikleri noktanın artık zirve olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kalite çalışmamız ile ülkemizde parmakla gösterilen bir kurumuz artık. Geldiğimiz nokta zirve. Artık bundan sonraki çalışmalarımız zirvede kalmak için olmalı. Üniversite olarak kalite çalışmalarımız sürdürülebilir olacak.”

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasının sonunda Kalite Komisyonun Kararlarını kabul ederek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Açılış konuşmalarının ardından YGG Toplantısının akademik birimler toplantısı 15 Temmuz Milli İrade Salonunda, idari birimler toplantısı Aşıkpaşa Salonunda ve uygulama ve araştırma merkezlerinin toplantısı ise Neşet Ertaş Salonunda birim temsilcilerinin YGG Raporlarını sunmaları ile devam etti. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER