2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 2. Dönem Eğitim Kurumları Müdürler Kurulu Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan başkanlığında yapıldı. 

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Müdürlüğü yöneticileri ile okul ve kurum müdürlerikatıldı.

Toplantıda; 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı I. döneminin değerlendirilmesi 2. dönem yapılacak çalışmalar, öğretmen, personel ihtiyacı, görevlendirmeler ve hizmet içi eğitim, öğrenci başarısını arttırmaya yönelik çalışmalar, destekleme ve yetiştirme kursları, okul öncesi ve taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilere yönelik ücretsiz yemek uygulaması, taşımalı eğitim sorunları ve alınması gereken tedbirler, köy yaşam merkezleri ile ilgili yapılan çalışmalar, eğitim kurumlarının demirbaş ve eğitim materyalleri ihtiyacı, İlköğretim okullarından mezun olan öğrencilerin ortaöğretime yerleştirilmesi, okul terki ve öğrenci devamsızlıklarının önlenmesine dair alınacak tedbirler, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, İş sağlığı ve okul güvenliği,  zararlı maddelerle mücadele ve 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında yürütülen projeler ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantıda görüşülen konular ile ilgili okul ve kurum müdürlerinin sorun ve taleplerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, özveri ile çalışan eğitim camiasının tüm çalışanlarına teşekkür edip, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı 2. döneminde başarılar ve kolaylıklar diledi. (HABER MERKEZİ)

Aylık düzenlemesi emeklilerde promosyon artışı beklentisi oluşturdu Aylık düzenlemesi emeklilerde promosyon artışı beklentisi oluşturdu