Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi, Mucur ilçemizde görevden alınan taşıma merkezi okul müdürlerinin yanında olduklarını ve göreve iade edilinceye kadar hukuk mücadelesinin devam edeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında basında çıkan “Mucur ilçemizde öğrenci servisleri milyonları taşımış.” başlığı ile yansıyan haberde olayların çarpıtıldığını öne süren Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şubesi’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi  Giriş Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı

“Basına; ‘Mucur ilçemizde öğrenci servisleri milyonları taşımış’ başlığı ile yansıyan haberde olaylar çarpıtılarak, üyemiz şube müdürü, şef ve okul müdürlerine karşı siyasi bir linç kampanyasına dönüştürülmüştür. Asılsız iddialar ile kamuoyu baskısı oluşturularak, kurumunda ve okullarındasevilen ve başarılı bir şekilde kurumlarını ve okullarını yöneten idarecilerkamuoyu önünde itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır.Şu ana kadar sessizliğimiz yürütülen soruşturmanın neticelenmesini bekleyerekitidalli davranmak istememizdir. Ancak sessiz kaldıkça sanki haberler gerçekmişgibi kamuoyu önünde kabul görmesinin ve bulundukları okullara kısa süredekattıkları değer ve başarı ile takdir toplamış müdürlerimizin ailelerinin ve kendiitibarlarının zedelenmesinin önüne geçmek amacıyla bu açıklamayı yapmak elzemolmuştur.

“Olayın aslı, ilçede taşıma yapan bazı firma sahiplerinin öğrencileri nöbetçiöğretmen ve müdür yardımcılarından teslim aldıktan sonra, okul dışında bir yerde servisleri birleştirmeleridir. İlçede görevden alınan taşıma merkezi okul müdürlerinden bir tanesi Türk EğitimSen, 6 tanesi Eğitim Birsen üyesidir. Okul müdürleri tespit etmeleri mümkünolmayan servis birleştirmeleriyle suçlanmış ve çok ağır bir şekildecezalandırılmışlardır. Firmalar arası rant kavgası siyasi bir çekişme haline dönüşerek fatura şube müdürü, idari personel ve okul müdürlerine kesilmiştir. En ufak sorunlarda müdahil olmasa dahi en ağır cezaların okul idarecilerinekesilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bu haksız uygulamalar okulidareciliğini yapılamaz ya da zoraki yapılan bir görev haline dönüştürmektedir. Bu süreçte sendika olarak dürüstlüğünden emin olduğumuz üyelerimiz şube müdürü, şef ve okul müdürlerinin yanındayız ve görevlerine iade edilinceye kadar hukuk mücadelemiz devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (HABER: AYHAN CEYLAN)