Boztepe Kaymakamı Umut Özkır:

 “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”

          Boztepe Kaymakamı Umut Özkır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye  hazırlanan öğrencilere büyük destek Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını belirten Kaymakam Umut Özkır mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı; demokrasimizin, milli bağımsızlığımızın,  milli egemenliğimizin, Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi TBMM’nin açıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevincini ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

“Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” sözünün anlam ve önemini iyi bilen bir millet olarak, ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Yüce Türk Milleti, elindeki tüm imkânları seferber ederek mücadele etmiş ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır.

          “Bu kapsamda Milletimizin Bağımsızlık Mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, dünya uluslarına örnek olmuştur. 23 Nisan gününün dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olması, Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine dair inancın en güçlü ifadesidir.

          “Sevgili Çocuklar! Sizler; milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarsınız. Bu bakımdan sizlere düşen; bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, araştıran, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır. Bu görevi en güzel şekilde yapacağınıza ve bu mirasa en güzel şekilde sahip çıkacağınıza olan güvencimiz tamdır.

“Bu duygularla geleceğimizin emanetçisi çocuklarımıza armağan edilen bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor; bu anlamlı günün dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. (HABER: CEMRE BAYRAM)