Kırşehirspor Teknik Direktörü Ahmet Duman, yaşanan depremfelaketinin herkesi derinden yaraladığını belirterek, “Bu zamanda futbol konuşmanın doğru zamanı değil. Henüz Depremin etkisinden kurtulamadık. İnşallah bu yaralarımızı en kısa zamanda sarıp kaldığımız yerden devam ederiz” dedi.

Mucurgücü U18 Ligi’nde Şampiyonluğa yürüyor Mucurgücü U18 Ligi’nde Şampiyonluğa yürüyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’da çalışmalar depremden dolayı moral bozukluğu ile devam ediyor.

TFF’nin liglerin ne zaman başlatacağıyla ilgili karar henüz netleşmezken Kırşehirspor, lig hazırlıklarını Güneykent Tesisleri’nde devam ediyor.

10 ilde yaşanan büyük deprem felaketinin büyük üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Teknik Direktör Ahmet Duman,gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e açıklamalarda bulundu.

6 Şubat sabahı Kahramanmaraşmerkezli gerçekleşen depremin ülkede büyük bir üzüntüye neden olduğunu ifade eden tecrübeli teknik adam, şuan futbol konuşmanın ne yeri nede zamanı olduğunu yaralar sarana kadar bizlerde çalışmalarımızı sessiz bir şekilde sürdüreceklerini ifade etti.

Binlerce insanın vefatından çok büyük üzüntü duyduklarını, ancak hayatın da devam ettiğini belirten Ahmet Hoca, fiziken hazır olmak mecburiyetindeoldukları için antrenman yaptıklarının da söyledi.

Kırşehirspor Teknik Direktörü Ahmet Duman, “Ülkemizin yaşamışolduğu üzücü afet bizleri de derinden yaraladı. Ölenlerimize rahmet, geride kalanlarımıza sabırdiliyoruz. Tüm ülkemiz kenetlendi. Birlikteliğini ortaya koydu. Tırlar dolusu yardımlar, enkazayardıma koşan gönüllülerimizi gördük. Hem Kırşehirspor, hem Kırşehir halkı olsun deprembölgesine yardımlarını ulaştırmak için olağanüstü çaba gösterdiler. Şimdi birlik ve beraberlikzamanı. İnşallah daha güçlü bir şekilde ülkemiz ayağa kalkacaktır. Umarım bu birlik veberaberliğimiz bundan sonra da bu şekilde devam eder ve tüm dünyaya örnek olur. Yaşanılanafet çok derin yaralar bıraktı bizlerde. Çok üzgünüz. Oradaki kardeşlerimizi düşündüğümüz zaman yutkunamıyoruz, nefes alamıyoruz. Allah yardım etsin hepsine.Futbol için konuşulacak bir şey yok. Doğru da olmaz zaten. Önceliğimiz yaralarımızı sarmak. Bizlig hazırlıklarımızı moralimizi bozuk olsa da devam etmek zorundayız. Fiziksel olarak takımımızı hazırtutmak için çalışıyoruz. Futbolcularımızın da moralleri çok bozuk. Teknik heyetimiz olsun,futbolcularımız olsun yardımlarını imkanlar doğrultusunda yapma gayreti içinde. Söylediğim gibibirlik ve beraberlik içerisinde bu yarayı saracağız. Allah bir daha ülkemize ve milletimize büyük büyük felaketler yaşatmasın” dedi. HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)