Et ve tavukta fiyat farkı kapanıyor...

 Dönerin tadını da unutuyoruz!

 Kırşehir'in sevilen fastfood yemeklerden biri olan et ve tavuk dönerin yanına yaklaşılmaz oldu.

Aralarında pek de bir fiyat farkı kalmayan et ve tavuk döner vatandaşı şaşkına çeviriyor. Kırşehir’de geçen yıl 10-12 liraya alınan tavuk döner şimdilerde 30 lira civarında satılırken, 20 liradan satılan et döner ise 40 lirayı buldu.

Aralarında cüzi fiyat farkı olması döner ustalarını rahatsız ederken, vatandaşları da ikilemde bırakıyor. Hal böyle olunca vatandaş 30 liraya tavuk döner yemek yerine 40 liraya et döner yemeyi tercih ediyor.

Bu durumdan et döner ustaları pek de memnun değil. Tavuğun kilosunun ciddi oranda artmasının ardından yarım ekmek dönerin 30 lira olmasına pahalı, etin kilosunun ise 200 lira olurken 40 lira olmasını ucuz bulduklarını dile getiriyorlar.

“Bahar Bayramı kültür mirasımızdır” “Bahar Bayramı kültür mirasımızdır”

Şehrimiz Müftülük Caddesi’nde yıllardır et döner satışı yapan İbo Usta Et Döner'in sahibi Taner Ersoy "Kırşehir Çiğdem" muhabiri Cemre Bayram’a yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Döner, Kırşehir'de en çok talep gören yemeklerden biri haline geldi. Günlük 70-80 kilo civarında et döner takıyoruz. Eskiden bu rakam daha fazlaydı. Tabi ki fiyatlar ucuzdu, canı isteyen herkes yiyebiliyordu. Ama şimdi durum çok farklı. Yalnızca dışarıdan yemek zorunda kalanlar yiyebiliyor. Biz eti kendimiz temin ettiğimiz için fiyatları biraz daha uygun tutmaya çalışıyoruz.” (HABER: CEMRE BAYRAM)