Özel Musa Gül Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Vefa Movlayeva uzun süredir rahatsız olan 36 yaşındaki bir hastayı başaralı bir kist ameliyatı ile sağlığına kavuşturdu.

“EL TİTREMESİ PARKİNSON  HASTALIĞININ HABERCİSİ OLABİLİR”    “EL TİTREMESİ PARKİNSON HASTALIĞININ HABERCİSİ OLABİLİR”  

Karın ağrısı şikâyeti ile farklı şehir ve hastanelerde tedavi olmak için çare arayan hasta her defasında ileri bir tarihe atılan randevuları nedeniyle bir türlü tedavi olamadı, ağrıları dayanılmaz hala gelince Kırşehir’in tek ve özel hastanesi olan Musa Gül Hastanesine müracaat etti. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Vefa Movlayeva tarafından muayene edilen hasta teşhis ve tahlillerin ardından ameliyata alındı.

Başarılı bir operasyonla sıkıntılarından kurtulan hasta, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Vefa Movlayeva ve Anestezi ve Reanimasyon Uzm. Dr. Murad Musayev’e teşekkürlerini bildirdi.

Hasta A.K., “Özel Musa Gül Hastanesi’nde her şeyden önce hastalara yakınlık ve ilgi var.  Kendimi tam anlamıyla özel hissettim. Gerek hekimleri olsun gerek ise sağlık çalışanları olsun hiçbir sorun yaşamadan başarılı bir operasyon ile gözümde büyüttüğüm ve yaşam kalitemi düşüren sağlık sorunumdan kurtuldum” diyerek duygularını dile getirdi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Op. Dr. Vefa Movlayeva da açıklamasında, “Hastanın şikayetleri üzerine yapılan tetkikler sonucu  ameliyat olması gerekiyordu. Ancak hastamızda istemsizce de olsa birtakım tereddütleri vardı. Kendisine her türlü bilgilendirme yaparak psikolojik olarak hazırladık, sonrada yaptığımız cerrahi müdahale ile sağlığına kavuşturduk” dedi. (HABER MERKEZİ)